Tisk
Energeticky úsporná dřevostavba SENUB

Energeticky úsporná dřevostavba SENUB

Dagmar Šimonová | Pondělí, 12. září 2011 |

Přidat na Seznam.cz

V případě pasivních i jiných energeticky úsporných dřevostavebje třeba věnovat zvýšenou pozornost zejména kvalitě provedení a výběru materiálů. To se samozřejmě promítne do hodnoty nemovitosti a délky jejího života. Nadneseně tak můžeme říct, že stavbou pasivního domu si do jisté míry zajišťujeme kvalitní penzijní připojištění.

Jak při realizaci dřevostavby SENUB postupovat

Návrh od Ing. arch. Mojmíra Hudce

Stačí pět základních kroků:

 •  1. Zkontaktujte se s námi - při prvotní schůzce zjistíme, jaké jsou Vaše možnosti a s čím Vám SENUB může být nápomocný. Sdělte nám Vaše potřeby a přání. Důležité je, co od Vašeho domu očekáváte a jaké parametry by měl splňovat.
  • 2. Kvalitní projektová dokumentace s využitím kvalitních materiálů - v rámci uskupení SENUB máte možnost využít služeb kvalitních architektů a projektantů, kteří jsou odborníky v tomto oboru a v oblasti energeticky úsporných budov mají dlouholeté zkušenosti. Jsou jimi Ing. arch. Josef Smola, Ing. arch. Mojmír Hudec a Ing. arch. Lubomír Křivka. Na stránkách www.senub.cz můžete shlédnout ukázky jejich prací. Pro stavbu energeticky úsporného domu je možné využít individuální i typový projekt, nicméně v obou případech je nezbytná správná orientace domu vůči světovým stranám a tedy jeho osazení na pozemku. V ideálním případě je stavba orientována na jih, kde zpravidla bývá nejvíce prosklených ploch. Kvalita pasivních domů spočívá mimo jiné v aplikaci kvalitních materiálů a technologií, které jsou pro tyto konstrukce svými vlastnostmi nejvhodnější. Pro zajištění tepelně izolačních vlastností budovy je důležité kvalitní zateplení. V energeticky úsporných domech SENUB je používána výhradně tepelná izolace Isover z minerální vlny nebo pěnového polystyrenu. V případě provedení kontaktního zateplení fasády je možné využít zateplovacích systémů Weber. Nedílnou součástí pasivních domů jsou kvalitní okna s izolačním trojsklem. Okna a ostatní otvorové výplně jsou obvykle nejslabším článkem konstrukce domu, kterým uniká nejvíce tepla do exteriéru. Použitím kvalitních oken od firmy Slavona zajistíte správné fungování Vašeho energeticky úsporného domu. Zásobování čerstvým vzduchem bez nutnosti větrání okny zajistíte řízeným větráním s rekuperační jednotkou Nilan. Chraňme přírodu a využívejme v pasivním domě energii z obnovitelných zdrojů pomocí produktů společnosti Brilon, která nabízí různé varianty topení od kondenzačních kotlů po tepelná čerpadla či solární systémy.
  • 3. Zajistěte výhodné financování stavby - v rámci SENUB můžete získat nabídku výhodného financování zprostředkované finančními poradci firmy Partners. Ve spolupráci se SENUB byla vyvinuta nová Eko hypotéka pro pasivní domy. Navíc při využití partnerů SENUB máte možnost získat 1 rok pojištění stavby ZDARMA.
  • 4. Dbejte na kvalitní provedení realizace stavby a její kontrolu - pro bezproblémovou realizaci Vašeho projektu pro Vás připravujeme přehled doporučených realizačních firem, které mají s výstavbou energeticky úsporných domů zkušenosti. Diagnostiku staveb a případné podněty k odstranění nedostatků stavby před jejím dokončením můžete zkonzultovat s Mgr. Stanislavem Palečkem, který se zabývá neprůvzdušností úsporných domů, či kontrolou domu termovizní kamerou.
  • 5.Užívejte si komfortní bydlení pro celou rodinu - v této fázi Vám nezbývá nic jiného, nežli se radovat a vychutnávat pohodlí Vašeho nového domova.

  Jak s dřevostavbou SENUB ještě více ušetřit

  Návrh od Ing. arch. Josefa SmolyNávrh od Ing. arch. Mojmíra HudceNavíc Vám SENUB přináší možnost snížení nákladů na vytápění na 0 Kč po dobu minimálně 3 let. Stačí, když pro stavbu vlastního úsporného domu (s měrnou spotřebou do 20 kWh/m2a) využijete služeb či produktů minimálně 5 partnerů a získáte hlavní benefit v podobě hrazení nákladů na vytápění, a to minimálně po dobu 3 let. Díky SENUB pro Vás bude stavba energeticky úsporného domu jednodušší. SENUB Vás zve i na 22. ročník mezinárodního veletrhu nízkoenergetického stavění FOR ARCH 2011, kde bude vystavovat v umístění 1G8.

  Vaše komentáře (0)

  Líbil se Vám článek?

  Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

  Více článků »

  Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

  Zobrazit celý katalog »

  • Banner

  Akce / DřevoStavby

  Zobrazit kalendář »

  • Banner

  Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

  gotop