Tisk
Pasivní mobilní dřevostavba v aukci od 1 Kč

Pasivní mobilní dřevostavba v aukci od 1 Kč

Dagmar Šimonová | Středa, 02. květen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

V průběhu letošního mezinárodního stavebního veletrhu IBF, který se konal od 24.4 - 28.4 2012 na brněnském výstavišti, proběhla naživo v pavilonu V výstavba mobilního domu v pasivním standardu. Stavební reality show pořádalo Centrum pasivního domu ve spolupráci se Stavebními veltrhy Brno 2012, hlavním zpracovatelem projektové dokumentace byla společnost H.L.C. s.r.o. a hlavním dodavatelem konstrukčního materiálu NOVATOP.

Výstavba mobilního pasivního domu na mezinárodním stavebním veletrhu IBFVýstavba mobilního pasivního domu na mezinárodním stavebním veletrhu IBFCelý proces výstavby včetně finálního Blower-door testu mohli návštěvníci pozorovat přímo na vlastní oči, nebo v přímých přenosech na webu. Veškeré práce byly hotovy v průběhu 4 dnů, v sobotu, poslední veletržní den, si mohli návštěvníci domek prohlédnout už v celé kráse. Vedle stavby navíc vznikly dvě ukázkové odhalené stěny, na kterých si mohl každý prohlédnout a osahat, z jakého konstrukčního materiálu je dům postaven.

Modilní pasivní dům bude v září 2012 vydražen!

Výstavba mobilního pasivního domu na mezinárodním stavebním veletrhu IBFPo ukončení veletrhu byl domek převezen do blízkého Národního stavebního centra kde bude možné si ho důkladně prohlédnout až do září tohoto roku. Poté poputuje do Prahy, na veletrh For Arch, kde najde svého majitele - ve spolupráci s www.aukro.cz totiž právě na tomto veletrhu proběhne aukce celého pasivního mobilního domu včetně interiérového vybavení. Vyvolávací cena bude neuvěřitelná 1 Kč. Více informací o aukci můžete zjistit na portálu Centra pasivního domu.

Poděkování za spolupráci patří řadě společností

Výstavba mobilního pasivního domu na mezinárodním stavebním veletrhu IBFVýstavba mobilního pasivního domu na mezinárodním stavebním veletrhu IBFNa přípravě a vlastním provádění celé akce se kromě hlavních organizátorů podílelo mnoho jiních společností, které se do projektu zapojili jak svým vlastním úsilím tak dodáním množství hmotných produktů, se kterými bude mobilní pasivní dřevostavba vydražena. Jejich seznam, společně se seznamem mediálních partnerů celé akce, mezi kterými byl samozřejmě i časopis Dřevo&Stavby, můžete nalézt opět na stránkách CPD.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop