Tisk
Pasivní dům od ELKu byl oceněn energetickým Oscarem!

Pasivní dům od ELKu byl oceněn energetickým Oscarem!

Dagmar Šimonová | Čtvrtek, 22. listopad 2012 |

Přidat na Seznam.cz

Aula ČVUT v Praze – Betlémská kaple byla v úterý 20.11.2012 místem slavnostního předání titulů a cen v celostátní soutěži ČEEP, která má dlouhou tradici. Letos se totiž konal její jubilejní 10. ročník! Odbornou prestiž a společenský význam dokládá zajisté i skutečnost, že se koná již třetím rokem pod záštitou předsedkyně Parlamentu ČR Miroslavy Němcové, předsedy vlády ČR Petra Nečase, resortních ministrů a dalších osobností. Vypisovateli soutěže jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Ministerstvo životního prostředí ČR, organizátorem je společnost TOP EXPO CZ.

RZ ERSTE corporate-banking rgb cyan 72dpiHlavním partnerem letošního ročníku byla společnost ERSTE CORPORATE BANKING. Energetické oscary v soutěži Česká energetická a egologická stavba/projekt/inovace 2011 oceněným předali zástupci vypisovatelů Jiří Jirka, první náměstek ministra MPO a Tomáš Tesař, náměstek ministra a ředitel sekce ochrany přírody a krajiny MŽP. V závěru večera vyhlásili oba pánové ještě další – v pořadí již 11. ročník této tradiční celostátní soutěže.

Bylo uděleno mnoho cen v několika kategoriích

2012 MACC 4204 Full kopieTITULY 2011 v kategorii A – STAVBA (rovnocenné – bez určení pořadí) obdrželi ÚSLAVA BIOENERGIE a.s. za projekt „Úspory energie v CZT Přeštice" a ÚSPORNÉ BYDLENÍ s.r.o. za projekt „Přestavba bývalé základní školy na pasivní bytový dům".
TITULY 2011 v kategorii B - PROJEKTY (rovnocenné – bez určení pořadí) obdrželi Atelier ARS za projekt "Přífařička - Budova pro pobytové a vzdělávací programy Střediska ekologické výchovy SEVER"ELK a.s. za „Pasivní dům BUNGALOV 146"a JRD s.r.o. za projekt „Energeticky pasivní bytové domy Park Hloubětín".
TITULY 2011 v kategorii C – INOVACE (rovnocenné – bez určení pořadí) obdrželi HELUZ cihlářský průmysl s.r.o. za inovaci „HELUZ FAMILY 50 2IN1", SOR Libchavy s.r.o. za inovaci „Elektrobus SOR EBN 10,5", WIENERBERGER, cihlářský průmysl, a.s. za projekt „Cihla plněná minerální izolací Porotherm 42,5 T Profi" a PLZEŇSKÁ TEPLÁRENSKÁ a.s. za „Energetické využití odvodněného pivovarského mláta".

Dále bylo uděleno mnoho dalších cen, například cena poroty, cena MPO, cena ERSTE CORPORATE BANKING, a.s. nebo cena sružení COGEN.

ELK Bungalov 146 - přijeďte se podívat do Vídně!

pict2ELK a.s. rozšířil nabídku sortimentu pasivních domů na českém trhu o nový pasivní BUNGALOV 146. Jeho exteriér i interiér si mohou zájemci o pasivní bydlení prohlédnout už nyní v centru vzorových domů Blaue lagune u Vídně, kde byl nový vzorový pasivní dům BUNGALOV 146 slavnostně otevřen letos v červnu, jako vůbec první vzorový pasivní dům typu bungalov.

bungalov 146 05bungalov 146 01Jednopodlažní dům s užitnou plochou 146 m2 nabídne ve standardním provedení velkorysý obytný pokoj s kuchyňským a jídelním koutem a dvě ložnice, na přání bude i varianta 4+kk s jedním pokojem navíc. Součástí pasivního bungalovu je i obytná veranda, místnost pro techniku a velká koupelna. V domě je dokovací stanice pro automobily s pohonem na elektrický proud a celý objekt je elektronicky řízený a vybavený nejmodernější počítačovou technikou, kterou zajišťovala česká pobočka mezinárodní firmy. Velké prosklené plochy zajišťují příjemnou atmosféru bydlení a perfektní využití slunečního svitu, prvky fotovoltaiky jsou harmonicky kombinovány se zastřešením terasy, přístřešek na auto je smysluplně integrován do designu domu.

bungalov 146 03bungalov 146 04bungalov 146 02

 

 


Bungalov 146 vyhrál díky výborné izolaci a absenci tepelných mostů

ELK Dachschräge PassivNa základě výborné izolace a architektury bez tepelných mostů nedochází k žádným zbytečným tepelným ztrátám, „pasivní" tepelné zdroje pokryjí největší díl potřeby tepla. Požadované nízké „zbytkové vytápění" pokryje tepelné čerpadlo, které se stará o příjemnou teplotu a čerstvý vzduch ve dne a v noci. Pasivní dům ELK je přezkoušen a certifikován Institutem pasivních domů v Darmstadtu, provedení odpovídá nejpřísnějším evropským standardům pasivního domu.


Pozvánku do vzorového domu ELK Bungalov 146 si můžete prohlédnout i v čísle 4/2012 časopisu Dřevo&Stavby!

elk bungalov 146

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop