Tisk
Jasně, odborně, pasivně - od září startují nové kurzy navrhování pasivních domů

Jasně, odborně, pasivně - od září startují nové kurzy navrhování pasivních domů

Lucie Němcová | Středa, 07. srpen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

České stavebnictví prochází zásadními změnami, které odstartovala Směrnice o energetické náročnosti budov 2010/31/EU (EPBD). Stavební odborníci si to velmi dobře uvědomují, a proto byl zájem o pilotní kurzy navrhování energeticky úsporných budov pořádané Centrem pasivního domu enormní. Šanci mají ale i ti, na které se zatím nedostalo. Od září startuje nový běh kurzů v Praze a poprvé jen za nákladové ceny! Přihlašování začalo právě dnes.

Pilotní kurzy vyladily poslední nedostatky

 kurzy CPD posluchacV minulých týdnech se prvních několik desítek odborníků naučilo správně navrhovat energeticky úsporné domy. Pilotní kurzy Centra pasivního domu byly beznadějně obsazené a podle pozitivních reakcí posluchačů více než splnily jejich očekávání. „Jasně, odborně a (energeticky) pasivně," shrnul své dojmy jeden z absolventů.

„Kurzy jsme za podpory EU a Jihomoravského kraje připravovali ve spolupráci s předními odborníky v oboru od jara loňského roku. Při proběhlém pilotním běhu se nám snad i podle reakcí účastníků povedlo již vyladit i ty úplně poslední detaily," popisuje Jan Bárta, ředitel Centra pasivního domu, které se od roku 2005 specializuje na standard pasivního domu a na toto téma připravilo již celou řadu publikací, výukových seminářů a kurzů.

Expertní lektorský tým

kurzy CPD lektoriLektorský tým tvoří přední čeští specialisté a experti z různých odvětví energeticky úsporného stavitelství. Zájemci se tak nemusí bát suché teorie. Tito zkušení projektanti, architekti a technici ve výuce totiž důmyslně propojují teorii a praxi tak, aby posluchači co nejefektivněji získali nové informace a mohli je využít při své práci. Součástí některých kurzů jsou i exkurze a další příklady přímo z terénu.

Právě startuje přihlašování na podzimní kurzy

Nový běh s celkem šesti kurzy bude probíhat v Praze od září do konce listopadu. Od středy 3. července je spouštěno přihlašování a na kurzy je možné se registrovat za úvodní zaváděcí ceny. Jak ukázaly zkušenosti z právě proběhlých kurzů, je lepší neváhat. Místa na ty nejpopulárnější mizí skutečně rychle!

Více informací o jednotlivých kurzech:

Kurz A. Úvod k navrhování pasivních a nulových domů
Kurz B. Základní principy navrhování pasivních a nulových domů
Kurz C. Navrhování pasivních a nulových domů
Kurz D. Zajištění kvality u budov s téměř nulovou potřebou energie
Kurz E. Navrhování a inspekce otopných soustav a klimatizačních systémů
Kurz F. Energeticky efektivní rekonstrukce stávajících budov

Přihlašovací formulář najdou zájemci na webových stránkách Centra pasivního domu.

Komentáře a fotografie z pilotního běhu kurzů najdete ve speciálním článku.

Kontakt:

Iva Černá, Centrum pasivního domu
tel.: 732 798 348
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Nový vzdělávací program pro odborníky vznikl v rámci projektu „Tvorba vzdělávacího programu pro odborníky v oblasti energeticky úsporné výstavby v Jihomoravském kraji" (reg. č. CZ.1.07/3.2.04/03.0057), který je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop