Tisk
Rakouský architekt Matthias Hein navštíví Salon dřevostaveb

Rakouský architekt Matthias Hein navštíví Salon dřevostaveb

Dagmar Šimonová | Středa, 15. leden 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Letošní, již 9. ročník nesoutěžní přehlídky Salon dřevostaveb navštíví známý rakouský architekt Matthias Hein. Díky spolupráci pořadatelů a Rakouského kulturního fóra se tak budou moci zájemci seznámit nejen s jeho nejnovější prací, ale především s fenoménem rakouské oblasti Vorarlberska, která je celosvětově uznávanou kolébkou kvalitní moderní architektury.

Přednáška Mathiase Heina se koná v auditoriu Salonu dřevostaveb v sobotu 8. února od 15.40 hodin. Matthias Hein představí svůj pohled na architekturu ze dřeva a podělí se o své zkušenosti. To vše na ukázkách práce ateliéru HEIN Architeken. Sám k tomuto tématu říká: „Architektonický design je jako odkrývání tajemství". Jeho ateliér vytváří projekty po pečlivé analýze co nejširšího spektra parametrů, které se promítají do výsledné podoby domu.

L U2To vše a mnoho dalšího si ukážeme na příkladu projektu mateřské školky Muntlix. Tento pozoruhodný projekt je také zařazen do letošního Salonu dřevostaveb a můžete jej obdivovat v publikaci Ročenka dřevostaveb.

Mathias Hein není jediným zahraničním architektem, který se tento den představí pražskému publiku. Pozvání přijal také norský architekt Geir Brendland a slovenský architekt Pavol Pokorný.

Matthias Hein (1973)

Matthias HeinVystudoval Technickou univerzitu ve Vídni. Je členem výboru architektonické asociace Vorarlberska, druhé nejmenší rakouské spolkové země, která je od nepaměti spjata s architekturou ze dřeva. V rámci veletrhu Dřevostavby vystoupí se samostatnou přednáškou. Za svou práci získal mnohá ocenění. Namátkou 1. cena v soutěži Městské centrum Schoppernau nebo 1. cenu za Komunitní centrum Übersaxen. V letech 2006 – 2011 spolupracoval s architektem Juri Troyem, se kterým měli společný ateliér.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop