Tisk
Vychází poslední letošní číslo časopisu DŘEVO&stavby: <small>Ochutnávka online ZDE</small>

Vychází poslední letošní číslo časopisu DŘEVO&stavby: Ochutnávka online ZDE

Jindřiška Kleknerová | Čtvrtek, 16. listopad 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Poslední letošní číslo našeho hlavního titulu počasí dnešních dnů neodpovídá. Je totiž prosvětlené, teplo sálající a k tomu osvěžující. Najdete v něm dobré nápady, tipy i odborné rady, které jsou přímo určeny všem, kteří se zajímají o dřevostavby anebo třeba o moderní a funkční design. Trochu z obsahu jsme pro vás připravili v ochutnávce...


 Časopis DŘEVO&stavby 6/2017 můžete -


Co najdete v novém vydání časopisu DŘEVO&stavby?

 

 • Číslo zahajují redakční návštěvy, tedy texty o domech a majitelích, a především jejich dojmech z procesu stavba dřevostavby. Dřevostavba se dá postavit rychle a dobře, ale není tomu tak vždy. Jistě pro vás bude přínosné, přečíst si příběhy ostatních. Úvodní blok článků pak uzavírá dřevostavba ze Slovinska, která je přímo určena pro důchodce, tedy pro nejlepší léta. A nemusíme vždy skončit v klasické dispozici domu se standardními okny a v ušáku na vinylové podlaze, že…
 • Interiéru tentokrát vévodí masiv, a to jak ten na podlaze, tak ten v podobě nábytku. Kdysi se nábytek vyráběl jen z masivního dřeva, že? Na podlaze, v lepších místnostech, byla také prkna… Masivní dřevo v interiéru je návrat k tradicím a historii, a jistě to není krok zpět.
 • Plánujete pořídit si posuvné dveře a propojit tak lehce dva prostory? Je spousta důvodů pro…

„Všude tam, kde chceme prolnout interiér s exteriérem, bezbariérově vplout z prostoru vnitřního do vnějšího a nijak se neomezit křídlem otevřených dveří, tam, kde toužíme nechat vyniknout výhled do kraje bez rušivých optických prvků, vstupují do hry posuvné dveře“, píše Lucie Němcová.


 • Cítíte potřebu změny a uvažujete o vylepšení vašeho interiéru? Vezměte si na pomoc Feng shui a náš časopis, ve kterém je tak trochu návod jak na to, a hlavně jak pěkně to celé může dopadnout.
 • Sekci Vize zahajuje rozhovor s Ing. arch. Petrem Hájkem, který ve svých návrzích domů vytváří prostor pro sdílení, spolupráci, obživu, dobré sousedství a společnou výchovu dětí. Rozhovor vám tak zprostředkuje jiný, zkušený náhled s přesahem.
 • Kostky už nejsou to, co bývaly. Dnes můžete svým dětem pořídit kostky interaktivní. Hra kombinuje dřevěné hranoly s interaktivními elementy na bázi technologie rozšířené reality…
 • Máme se starat o to, jaký má dřevo původ? Mají zdejší certifikáty opodstatnění a lze se podle nich při nákupu spolehlivě orientovat? Přečtěte si článek Dany Jakoubkové, ve věci budete mít jistě jasněji. Konečný úsudek necháváme na vás.
 • MINISTAVBY: Na zahradě lze jistě postavit ledasco, útulna by vás však možná nenapadla. Ta, kterou vám chceme představit má kamínka, posuvné stěny a je určena pro zahradníka.
 • Dynamický vývoj dřevostaveb přinesl zlepšení ve financování, prostřednictvím hypotečních úvěrů. Čtěte, půjčujte a stavte!
 • Kolem dřevostaveb se stále objevuje mnoho „ale“, „vždyť“ a „co když“. Shoří, sežere je brouk, shnijí, vezme je vítr… a jsou tu jen na pár let. Skutečně? Staňte se v oboru opravdu osvícenými a čerpejte důležitá fakta v textu Martina Klímy.
 • Kulich nebo ponožky? Ptá se redaktorka Dana Jakoubková, která pochybuje o tom, že teplo má přicházet ze shora. Čemu dáváte přednosti vy? A jaká podlaha je pro vás tedy ta ideální?
 • Jestli byla dřevostavba dobře postavena se pozná až po letech. Poznala Lucie Němcová, že se nachází v domě, který byl postaven před 10 lety? A jestli ano, tak podle čeho?
 • Tečka posledního letošního čísla vás posadí do židle, která na letošním zkráceném Designblocku získala titul za Nejlepší nový nábytek.


Tak se hezky usaďte, objednejte si naše provoněné papírové číslo a těšit se jistě můžeme na všechna čísla budoucí. Při redakčních poradách to v redakci vře, na stůl padají nápady, postřehy, nadčasové pohledy nejen na stavby na bázi dřeva, ale také na udržitelnost, minimalismus, menší prostor a větší kvalitu anebo třeba na etický design. Nechme se překvapit, já osobně se těším moc.

 

Jindřiška Kleknerová

 

Těžce zařaditelná publicistka s lehce technickými předpoklady. Zajímám se o texty začínající básněmi a končící optimalizovanými články s příslušným počtem klíčových slov… S pokorou bydlím v nové dřevostavbě a spravuji tento web. Obojí mi dělá radost.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop