Tisk
Studentská soutěž Stavby s vůní dřeva 2021 spustila registraci

Studentská soutěž Stavby s vůní dřeva 2021 spustila registraci

Komerční sdělení | Pondělí, 22. únor 2021 |

Přidat na Seznam.cz

Máte rádi dřevo a ve škole navrhujete stavby? Přihlaste svůj návrh do největší české studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavění „Stavby s vůní dřeva", kterou již po deváté vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Laické i odborné veřejnosti ukážete svůj talent a zasoutěžíte si o poukaz na 50 000 Kč pro vítěze Cen odborné poroty a další ceny v celkové hodnotě 200 000 Kč! Uzávěrka přihlášek je 30. června 2021.


Podmínky přihlášení do soutěže

„Do soutěže se mohou hlásit studenti vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce," říká o soutěži se záštitou čtyř ministerstev a osmnácti odborných fakult a škol vedoucí projektu Pavla Panáčková.

Výhodou soutěže Stavby s vůní dřeva je, že můžete hlásit i své ročníkové, bakalářské nebo diplomové práce. Podmínkou však je, že v soutěžních dílech musí být dřevo hlavním nosným prvkem u více než 50 % konstrukce.

Návrhy dřevěných staveb přihlašujte on-line dle velikosti jejich obestavěného prostoru do kategorie MALÝCH nebo VELKÝCH staveb. Vítěze vybere odborná porota, laická veřejnost a partneři soutěže. Porota může zároveň udělit i tzv. zvláštní ocenění pro návrh, který bude technicky, vizuálně nebo jinak výjimečný.

soutez-SSVD-2021


Přihlaste se do 31. května a získejte bonus!

I letos je připraven bonus pro první soutěžící, kteří svůj návrh přihlásí do 31. května 2021. „Za odměnu získají nejen stylové dřevěné ponožky z viskózy českého buku, ale zejména zpětnou vazbu k případným formálním nedostatkům svého díla. Ty mají možnost před oficiálním ukončením přihlašování do soutěže zapracovat a zlepšit si tak své soutěžní vyhlídky," prozrazuje Pavla Panáčková.

„Prostřednictvím naší soutěže chceme ukázat mladým lidem i široké veřejnosti, že využívání dřeva je tou nejpřímější cestou k ochraně životního prostředí," vysvětluje poslání projektu Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život, a dodává: „Těší mě, že naše úsilí podporuje většina odborných škol v Česku i na Slovensku a také partneři z lesnicko-dřevařského sektoru a státní správy. Je to pro nás signál, že v dřevu vidíme společnou budoucnost."

Chci se přihlásit do soutěže Stavby s vůní dřeva 2021→


V soutěži Stavby s vůní dřeva můžete vyhrát i předplatné časopisu DŘEVO&stavby!

  • Každý soutěžící získá: certifikát o své účasti v soutěži, roční předplatné časopisu DŘEVO&stavby a pozvánku na slavnostní vyhlášení vítězů v Praze.
  • Na vítěze poroty a veřejnosti čekají: finanční odměny v celkové hodnotě 120 000 Kč (2 x 50 000 Kč a 2 x 10 000 Kč), exkurze do podniků Stora Enso ČR a Kronospan Jihlava, licence k softwaru SEMA a roční předplatné časopisů Stavebnictví.
  • Soutěž podporují: Lesy ČR, s.p., Ministerstvo zemědělství a Vojenské lesy a statky ČR, s.p.
  • Všichni vítězové navíc obdrží: originální dubový diplom Nadace dřevo pro život.

soutěžní podmínky SsVD 2021 mediálové_záštity


Mohlo by vás zajímat, které stavby zvítězily v soutěži v roce 2020

Studentská soutěž Stavby s vůní dřeva 2021
Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop