Tisk
Jak se žije v pasivním domě, zjistilo přes sedm set lidí!

Jak se žije v pasivním domě, zjistilo přes sedm set lidí!

Helena Petáková | Čtvrtek, 15. listopad 2012 |

Přidat na Seznam.cz

O víkendu 9. – 11. listopadu se konal již devátý ročník mezinárodních Dnů pasivních domů, během nichž mohli zájemci o energeticky úsporné bydlení navštívit majitele a stavebníky pasivních domů a zeptat je jich na vše, co je v tomto oboru zajímá.

Pasivní dům se o víkendu otevřel návštěvníkůmNávštěvníkům byly zpřístupněny už dostavěné a obydlené rodinné domy, ale také administrativní budovy či školicí střediska, všechna samozřejmě v pasivním standardu. O tom, jak se takový pasivní dům staví, se mohli účastníci přesvědčit přímo na stavbě, kde naživo probíhala montáž oken, foukání izolace či byl prováděn Blower-door test.

Pasivní dům se o víkendu otevřel návštěvníkůmPasivní dům se o víkendu otevřel návštěvníkůmSpolu s majiteli a obyvateli domů byli na mnoha místech přítomni také architekti, projektanti a realizátoři staveb. Kromě odpovědi na otázku: „Jak se v pasivním domě žije?" se mohli hosté také dozvědět, na co si při návrhu a stavbě pasivního domu dát pozor, na co se nesmí zapomenout a mohli zde také zkonzultovat vlastní právě připravované projekty.

Prohlídka pasivního domuPasivní dům se o víkendu otevřel návštěvníkůmLetošních Dnů pasivních domů se zúčastnilo přes 700 návštěvníků a nahlédnout mohli do 48 pasivních domů. „Do našeho domu se přišlo podívat celkem 12 lidí a 4 děti. Všichni návštěvníci buď již bydlí, či staví nebo plánují stavět. Ne všichni chtějí pasivní dům, ale zajímají se o tuto problematiku, proto ocenili vstřícnost majitelů a možnost podívat se do zabydleného pasivního domu," popisuje Jana Mádrová, která se účastnila prohlídek domu v Praze 9 – Vinoři.

Akci pořádalo Centrum pasivního domu

logo CPDCentrum pasivního domu (CPD) je neziskovou organizací, která vznikla za účelem podpory a propagace standardu pasivního domu a zajištění kvality pasivních domů. Členy sdružení jsou architekti, projektanti, stavební firmy, výrobci stavebních materiálů a prvků a další odborníci se zájmem o pasivní domy. Sdružení CPD tak představuje nejrozsáhlejší odbornou platformu v České republice, která aktivně podněcuje, spoluvytváří a moderuje odbornou diskusi v oblasti výstavby budov v pasivním standardu napříč expertní i laickou veřejnosti, nevyjímaje českou politickou reprezentaci.

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Pasivní domy”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop