Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Dřevostavba vám ušetří peníze

Tisk
Dřevostavba vám ušetří peníze

Michal Doležel | Úterý, 03. listopad 2015 |

Přemýšlíte, že si s rodinou pořídíte dům? Přece jen bydlení v rodinném domě má své výhody... Jaký dům tedy vybrat, aby nestál moc a byl i nízkoenergetický? Máme pro vás řešení, pořiďte si dřevostavbu.

 

Dřevostavby jsou u nás stále ještě trochu podceňované. Přitom jejich pořizovací cena je nižší, než u klasického zděného domu. Jsou šetrné k přírodě a vytopí se daleko rychleji. Dřevo je jediný stavební materiál, který v průběhu let pohltí více skleníkových plynů, než jich vyprodukuje. Jde tedy o stoprocentně ekologický materiál, který navíc není nikterak drahý, což je bezesporu výhoda.

Dřevostavba vydrží navěky

Při použití kvalitních materiálů je dřevostavba trvanlivá. Technologií dřevostaveb je samozřejmě více. U panelových konstrukcí dřevostaveb je nosný rám budovy připraven ve výrobním závodě a následně pak probíhá jen samotná montáž. Panely se poté vyplní izolací a budova se opláští pomocí krycích desek. Dům je tedy velmi rychle postaven a jeho konstrukce je odlehčená. 

Dřevostavba zapadne do každé krajiny

Dřevěné domy jsou navíc opravdu krásné, takže zapadnou do každé krajiny a vesnice. A jejich realizace je daleko kratší, než u zděných domů. Pokud tedy chcete bydlet ve vlastním nízkoenergetickém domě a ještě k tomu levně, rozhodně neváhejte a vyberte si některou z dřevostaveb na klíč.

Nádherná je třeba chalupa Rosa. Jedná se o rekreační rodinný dům, který je v moderním provedení a vyniká svým nízkoenergetickým provozem a rychlou realizací. Užitná plocha tohoto domu je 81 m2 a dispozice je 3+kk.

HK 1

 

V případě, že je vás v rodině víc, určitě se vám bude víc líbit chalupa Vesna. Tento rekreační dům totiž skvěle postačí i pětičlenné rodině, jeho užitná plocha je 79 m2 a dispozice 4+kk.

To samozřejmě není všechno, nabídka je opravdu pestrá, takže pokud vás moderní dřevostavby oslovily, neváhejte a vybírejte.

Michal Doležel

Již několik let popularizuji stavební technologie a design s drobným akcentem k trvalé udržitelnosti a přírodním materiálům. Chápu to jako poslání. Jsem také opatrný sadař a včelař teoretik.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Realizace”

 • +PLUS DŮM FischerHaus

  +PLUS DŮM FischerHaus

  K padesátiletému výročí založení společnosti FischerHaus byl veřejnosti představen vzorový +PLUS dům „GENERATION X“, který splňuje nejnáročnější kritéria na moderní velice…

 • Vaše nové pohodové bydlení: Dřevostavby a zděné domy na klíč od specialisty

  Vaše nové pohodové bydlení: Dřevostavby a zděné domy na klíč od specialisty

  Postavit si nový dům na klíč je dnes již jakýmsi standardem. Ne všechny firmy ale dokážou nabídnout dokonalý komfort výstavby spojený s výhodnou cenou. I proto se vyplatí přečíst si…

 • Na dřevostavbě šetřete chytře

  Na dřevostavbě šetřete chytře

  Ten, kdo při stavbě nového domu nemusí řešit finance, je opravdovým šťastlivcem. Pro nás ostatní, kteří vydání svých prostředků musí zvažovat poněkud obezřetněji, přijde vhod…

 • Respektovat okolí, ale nesplynout s davem

  Respektovat okolí, ale nesplynout s davem

  Originální spojení kompozice, barevného řešení a struktury materiálů použitých na vnějším plášti určuje výsledný vzhled domu víc než cokoli jiného. Architektonický výraz…

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?