Tisk
Vláknocementové desky pro moderní fasády

Vláknocementové desky pro moderní fasády

Michal Babor | Pátek, 19. listopad 2010 |

Přidat na Seznam.cz Hledáte originální řešení pro fasádu své dřevostavby? Možná si vyberete z barevné palety fasádních desek Cembrit.

Díky svým vlastnostem jsou totiž vhodné zejména pro ztvárnění fasád lehkých konstrukcí, například two by four, lze je však samozřejmě využít i pro jiné technologie. Spojují totiž v sobě prvky moderního designu a přírodní harmonie. Barvy a textury byly velmi pečlivě vybírány tak, aby mohly být kombinovány s větší volností než kdy jindy a otevřely současné architektuře nové a nečekané možnosti.

Fasádní desky Cembrit lze využít pro občanské, průmyslové i zemědělské stavby. Použití desek se neomezuje pouze na předvěšené větrané zateplené či nezateplené fasády, lze je použít i na obklady říms, podhledů střech, obkladů vikýřů apod. Desky jsou určeny pro použití jak v exteriéru, tak v interiéru, kde najdou uplatnění jako příčky a podhledy. Vysoké užitné vlastnosti desek využívají architekti při návrzích velkých administrativních budov i rodinných domů.

Snadná montáž a barevná originalita

Fasady_UrbanNature_kopieVláknocementové desky Cembrit a Cembonit jsou vyrobeny ze směsi cementu, celulózy, vápence, speciálně vybraných výztužných vláken a dalších přísad. Proto je jejich přirozenou vlastností nerovnoměrná barevnost, rozdíly v odstínech či drobnější nehomogenity povrchu. Ty nejsou považovány za vadu materiálu, ale naopak jsou považovány za jeho přednost dokreslující přírodní vzhled fasády. Fasádní desky jsou součástí moderní architektury. Vysoká životnost fasády je zaručena optimálním vlhkostním režimem konstrukce. Montáž se provádí na dřevěnou nebo kovovou podkladní konstrukci celoročně, bez nutnosti úpravy podkladu. Užití desek se neomezuje pouze na novostavby. Stejně dobře se využijí i při rekonstrukcích a to především tam, kde je kladen důraz bezpečné zateplení fasády, nehořlavost konstrukce a snadnou údržbu. Společnost Cembrit poskytuje na fasádní desky prodlouženou záruku 15 let a 10 let na barevnou stabilitu.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Fasády”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop