Tisk
Rekonstrukce fasády a FERMACELL

Rekonstrukce fasády a FERMACELL

Michal Babor | Úterý, 23. listopad 2010 |

Přidat na Seznam.cz

 Potřebujete vyřešit rekonstrukci fasády a zároveň zateplení domu? Zkuste cementovláknité desky FERMACELL Powerpanel H2O s přiznanými spárami podobně jako Petr Franců, projektant a investor v jedné osobě.

Dům (mimochodem nejde o dřevostavbu) se nachází ve starší rodinné zástavbě v Jablonci nad Nisou, ve které se díky nové fasádě s deskami FERMACELL nedá přehlédnout. Každopádně se tady podařilo realizovat vzhledem i parametry unikátní řešení. Cementovláknité desky FERMACELL Powerpanel H2O tloušťky 12,5 mm se sraženou svislou hranou jsou umístěny na 4mm podkladním profilu z EPDM pryže, která se vyznačuje vynikající odolností vůči chemickým látkám či povětrnostním vlivům. Svislý dřevěný rošt je realizován z tloušťkově egalizovaného modřínu 100 x 40 mm a mezi zdivem a dřevěným roštem je 100 mm silná izolační PUR deska.

FERMACELL Powerpanel H2O jsou cementem pojené desky z lehkého betonu s vyztužující sendvičovou strukturou. Jak výztuž je použita mřížková tkanina ze skelných vláken odolných vůči alkáliím. Díky čistě VAFR_Jablonec_foto_4_webminerálnímu složení jsou tyto desky nehořlavé a splňují požadavky na třídu reakce na oheň A1. V konstrukcích vnějších stěn budov lze tyto desky využít jako nosné desky omítky ve větraných předsazených fasádách nebo formou přímého opláštění bez požadavků na statiku nebo účinnou trvalou ochranu proti klimatickým vlivům. V tomto případě plní funkci nosné desky pro schválený kontaktní zateplovací systém nebo desky s omítkovou povrchovou úpravou či barvou ve chráněné exteriérové oblasti bez přímého kontaktu s povětrnostními vlivy (např. stěny a předsazené stěny v podloubích, průjezdech, parkovacích stáních, garážích). Cementovláknité desky FERMACELL Powerpanel H2O mají na fasádách široké možnosti uplatnění.  

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Fasády”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop