Tisk
Dřevostavby: <small>na vzduchotěsnosti záleží</small>

Dřevostavby: na vzduchotěsnosti záleží

Ondřej Zaorálek | Středa, 01. červen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Nesprávně provedená vzduchotěsnost obvodového pláště způsobuje kromě obrovské ztráty energie, průvanu a nekvalitního bytového vzduchu také poruchy budov. Následkem těchto problémů je pak také vznik zdravotně škodlivých plísní a hniloby.

I malá netěsnost rozhoduje

Vlhkost vyprodukovaná při běžném užívání každého domu uniká jednak větráním, jednak prostupem spárami nebo prasklinami ve stěnách do chladnějších prostor, kde kondenzuje. Výsledkem je zhoršení tepelně izolačních vlastností stěny a vznik nevzhledných a především zdraví škodlivých plísní. I malé netěsnosti v obvodovém plášti budovy znamenají masivní zhoršení izolačních schopností. Například pokud se ve stavebním dílu o velikosti 1 x 1 m a tloušťce 14 cm objeví spára velká jen jeden milimetr, zhorší se součinitel prostupu tepla U z 0,3 na 1,44 W/m2K!

Vzduchotěsnou rovinu je třeba zohlednit již v plánování

_CBR5966Zatímco ve zděných domech přebírá funkci vzduchotěsné roviny na teplé straně budovy (vnitřní stěna) omítka, v dřevostavbách se používají parotěsné a parobrzdné fólie nebo deskový materiál na bázi dřeva. Vzduchotěsná rovina musí být provedena bez přerušení a spár – všechny přesahy parobrzdné a parotěsné fólie i přesahy stavebních dílců jako např. štítová stěna, nadezdívka půdní, okapový sloupek nebo strop je třeba nepropustně přelepit. Trubky a kabely, které vedou přes parotěsnou a porobrzdnou fólii, se přelepí manžetami nebo butylovými lepicími páskami vzduchotěsně a trvale.

Těsnicí pásky nejen pro dřevostavby

_CBR5935Systém ISOCELL nabízí soubor výrobků pro přesné řešení izolací. Parotěsné a parobrzdné fólie se používají jako vzduchotěsné a parotěsné vrstvy ve stěnách, stropech a ve střechách, s velkým ohlasem se setkávají také těsnicí pásky pro oblast prahů nebo manžety pro kabelové přechody. Pro oblasti oken ISOCELL vyvinul řadu ISOWINDOW – omítatelné a přetíratelné pásky vhodné pro dřevostavby i zděné domy.

Při vývoji produktů staví ISOCELL na vlastní zkušenosti z praxe. Více než 600 vzduchotěsných měření ročně přináší obrovské množství poznatků a zkušeností.

(Komerční prezentace)

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop