Tisk
URSA: <small>teplo a pohoda u vás doma již 20 let</small>

URSA: teplo a pohoda u vás doma již 20 let

Dagmar Čechová | Pondělí, 10. listopad 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Jeden ze tří největších výrobců minerálních izolačních materiálů a extrudovaného polystyrenu za 20 let v ČR zaizoloval přes 157 000 střech rodinných domů (více budov, než má Plzeň). Na zateplovací práce se spotřeboval materiál, který by při tloušťce 10 cm ovinul celou zeměkouli.

URSA je latinsky medvědice. Dva lední medvědi v logu společnosti nejsou náhodou. „Odolnost proti vnějším vlivům je pro obyvatele bytu či domu stejně důležitá jako pro lední medvědici a její mládě," vysvětluje Emil Pavlovič, obchodní ředitel URSA CZ.

ursa-tiskova-zprava-ilu-01

Dobře izolovaná stavba sníží tepelné ztráty a zaručí významné úspory za vytápění. Zajistí zdravé vnitřní prostředí a uživatelský komfort díky tepelné a akustické pohodě v interiéru. Tepelná izolace navíc prodlužuje životnost stavby a podílí se tak na zvýšení hodnoty nemovitosti. Přispívá k účinné ochraně obyvatel před vnějším i vnitřním hlukem a díky nehořlavosti je i vhodným protipožárním opatřením.

Pohodlné a energeticky úsporné bydlení

„Neexistuje jiný druh investice do stavební konstrukce s tak efektivní návratností, jako je investice do zateplení budovy," potvrzuje Emil Pavlovič. Běžně na vytápění spotřebujeme přes 60 % celkové spotřeby energie. Přitom to lze efektivně snížit kvalitním izolováním obálky budovy.

Nízkoenergetický dům spotřebuje oproti běžnému 1/3 energie, pasivní dokonce jen 1/10. Počáteční investice do zateplení je zanedbatelná ve srovnání s náklady na vytápění – u nezatepleného bytu o 70 m2 domácnost zaplatí 20 tis. Kč, ve zrekonstruovaném domě 8 tis. a v nízkoenergetické novostavbě dokonce i méně než 4 tis. Kč ročně.

box

 

Ucelená nabídka produktů je výhodou

Minerální tepelné izolace a zateplovací systémy URSA ze skelné vlny i extrudovaného polystyrenu pokryjí téměř všechny aplikace: izolace plochých i šikmých střech, fasád budov, vnitřních příček, stropů a podhledů i podlah. Vlajkovou lodí je řada URSA GLASSWOOL, minerální izolace na bázi skelné vlny. Její výhodou je výjimečná pružnost, výborně pohlcuje hluk a zlepšuje tak akustické vlastnosti konstrukce.

Revolučním produktem je PureOne by URSA. Základem je křemičitý písek a z více než 50 % recyklované sklo. „Je čistá, bílá, nedráždivá, uživatelsky nadstandardně příjemná, bez formaldehydů, pachově neutrální, výjimečně pružná a nehořlavá. Hodí se do prostředí s nejvyššími hygienickými nároky," říká Emil Pavlovič.

Extrudovaný polystyren URSA XPS je ideální do extrémních podmínek spodní stavby – k izolaci suterénu či základů, které jsou často vystaveny velkému tlaku a zvýšené vlhkosti.

Šetrné k přírodě

ursa-tiskova-zprava-ilu-03Zateplení budovy přispívá k ochraně životního prostředí. Přírodní zdroje energie mají své limity, a čím méně tepla budovy spotřebují, tím lépe pro přírodu. Výrobky URSA jsou proto vyráběny s maximálním zajištěním ochrany životního prostředí a neobnovitelných zdrojů a za použití vysokého procenta recyklovaných materiálů.

URSA slaví - vyhrajte osobní automobil

logo UrsaSoučástí oslav 20. výročí URSA na českém trhu je soutěž. Hlavní výhrou je k životnímu prostředí šetrný automobil Toyota Yaris Hybrid. Výherní karty se skrývají v tisícovce výročních rolí URSA GLASSWOOL. „Každý, kdo výherní kartu najde, vyplní a pošle do ústředí společnosti URSA, okamžitě získává výhru. Všechny došlé karty pak budou zařazeny do slosování o hlavní cenu. Výherní role už jsou v prodeji a slosování proběhne 1. června 2015," uzavírá Emil Pavlovič.

Zavolejte si na bezplatnou infolinku URSA 800 288 888, kde vám poradí technici, nebo navštivte web s kalkulátorem, který vám pomůže spočítat náklady.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop