Tisk
I v oblasti zateplení dřevostaveb existují etalony kvality

I v oblasti zateplení dřevostaveb existují etalony kvality

Komerční sdělení | Úterý, 28. srpen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Šest faktorů ovlivňuje výběr zateplovacího systému. Jaká váha je jednotlivým faktorům přičítána, o tom rozhodují předpisy, stavebně-technické předpoklady budovy a investor – pro jednoho je důležitá rychlá amortizace, pro jiného naopak vzhled. Ať už jsou jednotlivé aspekty vyhodnoceny a zkombinovány jakkoli: sortiment zateplení fasád od firmy Sto je tak různorodý, že je pro každý případ připraven vhodný systém.

Zateplovací systém pro dřevostavby StoTherm Wood

Především pro dřevostavby je určený zateplovací systém StoTherm Wood. Nejprodávanější ekologický kontaktní zateplovací systém na světě je na trhu již 20 let a výborně se uplatňuje nejen na difúzně uzavřených fasádách, ale je odzkoušen i na difuzně otevřené konstrukci současných dřevostaveb.

Mezi jeho hlavní přednosti patří:

  • propustnost pro vodní páru a CO2,
  • vysoká odolnost proti mikroorganismům (řasám a plísním), zejména s doplňkovým nátěrem (vč. podkladního nátěru) a
  • zlepšení zvukové izolace dřevostaveb.
  • Vysoce odolný je i vůči povětrnostním vlivům.

Odolnost a klasifikace kontaktního zateplovacího systém StoTherm Wood jsou potvrzeny evropskými technickými certifikáty (ETA).

Srdcem systému jsou měkké dřevovláknité Izolační desky a i díky nim tak StoTherm Wood vytváří pohodlí po celý rok. V zimě brání úniku tepla (tepelná vodivost je pouhých 0,039 W/m*K), v létě díky vysoké tepelné kapacitě izolačních desek udržuje fasádní systém dům po delší dobu příjemně chladnější.

rodinny-dum-s-fasadnim-systemem-StoTherm-Wood-a-mineralni-vrchni-omitkouStoMiral

Nízké hodnoty μ (odolnost proti difuzi vodní páry) potvrzují vysokou difúzní otevřenost desky. Venkovní stěna, zateplená tímto systémem (s izolační deskou tloušťky 10 cm) redukuje v dřevěné konstrukci hluk na hodnotu Rw = 50 dB. Ticho v domě je tak zaručeno.

Fasádní systém je samozřejmě certifikován i pro konstrukce se zvýšenou požární odolností.

Fasády zateplené systémem StoTherm Classic neznají slovo reklamace

Mnoho fasád musí snášet tvrdé zásahy: někdy slouží jako „fotbalové brány", nebo se nachází v oblastech s častým výskytem krupobití. V takových případech hovoří podmínky pro volbu organických systémů. Nabízejí nejvyšší odolnost proti mechanické zátěži – v případě StoTherm Classic to potvrzuje i „simultánní test" – dosud nejnáročnější test odolnosti fasády. Pokud je navíc požadována ochrana proti požáru, jsou k dispozici i nehořlavé alternativy.

1. Jistota a dlouholetá životnost

Jeden z nejúspěšnějších kontaktních zateplovacích systémů tak umí nabídnout i vaší dřevostavbě jistotu a dlouholetou životnost. Za 50 let se díky zázemí koncernu Sto vyvinul v produkt, který nad konkurencí vítězí mimořádně vysokou spolehlivostí: jeho počet reklamací na světových trzích se i přes rozsah realizovaných ploch (za dobu své existence kolem 120 mil. m2) pohybuje dlouhodobě kolem nuly!

2. Vysoce odolná ochrana

StoTherm Classic snižuje tepelné ztráty, vytváří vysoce odolnou ochranu vůči dešti a povětrnostním vlivům, díky mikrokapslím ve vrchních omítkách je odolný vůči mikroorganismům, zapříčiňujícím vznik řas a plísní na fasádě.

3. Meze se nekladou ani v barevnosti

Barevné vzorníky StoColor (800 odstínů) a AC – Architectural Colours (cca 300 minerálních odstínů) jsou více než dostačujícím základem k výběru vámi preferované barevné varianty.

4. Potřebujete čistou fasádu, ať se děje cokoliv?

V tom případě má pro vás koncern Sto připraveny silně vodoodpudivé fasádní barvy StoColor Dryonic, které díky svému mikro strukturovanému povrchu cíleně odvádí dešťovou a zkondenzovanou vodu. Atraktivní je i vrchní omítka se škrábanou strukturou StoLotusan K/MP se samočistícím lotosovým efektem.

rodinny-dum-predsazeny-provetravany-system-StoVentec-zateplovaci-system-StoTherm-Classic-a-omítka-Stolit-Milano

Něco z toho umí i konkurence, ale StoTherm Classic jde ve svých přednostech ještě o kus dále. Díky svým vlastnostem je odolnější proti většímu zahřívání fasády a je tak velmi vhodný pro aplikaci nejsytějších odstínů barev.

5. Vysoká odolnost proti vzniku trhlin

A ani tady výčet předností ještě nekončí. Vysokou rezistenci proti chybám vytváří bezcementová armovací hmota StoArmat Classic plus s vynikající schopností přebírat pnutí.

Zkouška pevnosti v ohybu dokazuje až 10 násobně vyšší elastičnost a odolnost systému StoTherm Classic proti tvorbě trhlin ve srovnání s minerálními systémy. Vysoká odolnost proti vzniku trhlin navíc dopomáhá k udržení konstantní teploty ve zdivu a ochraně stavebního fondu.

6. Vysoká mechanická odolnost

Mimořádně vysoká je i mechanická odolnost celého systému - je až třicetinásobně větší ve srovnání s minerálními systémy (15 Joulů u systému StoTherm Classic proti 0,5 až 1 J u minerálních systémů).

 

Další podrobnosti o společnosti Sto a kontaktních zateplovacích systémem StoTherm najdete na www.sto.cz.

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop