Tisk
Do dřevostavby izolace s dřevem v původu

Do dřevostavby izolace s dřevem v původu

Redakce | Úterý, 04. září 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Chytré využití vlastností přírodních materiálů dokáže znásobit jejich užitnou hodnotu. Příkladem je foukaná tepelně zvuková izolace Climatizer Plus.

Na celulózové vlákno se při vysokých teplotách natavují zdravotně a ekologicky nezávadné přísady zajišťující odolnost izolace proti požáru, hnilobě, hlodavcům a hmyzu. Přírodní izolace dokáže spolehlivě a výkonně pracovat i s vlhkostí a akumulací tepla.

CIUR izolace Climatizer Plus použitá do panelu dřevostavby_5Panely a předstěny v dřevostavbách

Mezi přednosti foukané celulózové izolace při výrobě panelů patří bezodpadovost, dokonalé vykrytí prostoru a vyšší objemová hmotnost na metr krychlový, konkrétně 65 kg. Vyšší objemová hmotnost zároveň umožňuje transport i manipulaci s prvky beze změn v kvalitě panelu, bez vzniku spár, trhlin a sesednutí izolantu.

Výhodné je použití instalační předstěny. Po aplikaci rozvodů se dřevěný rošt nastříká izolací, která výrazně zlepší akustiku a zvýší tepelný odpor konstrukce. Pokud je předstěna v tloušťce do 6 cm, není nutné řešit parobrzdnou rovinu (dostačující je OSB deska v obvodové stěně)díky přirozené schopnosti celulózové izolace aktivně transportovat vlhkost.

Před teplem ubrání i ochrání

Velmi dobré jsou i protipožární vlastnosti celulózové izolace zařazené do třídy reakce na oheň C-s1,d0 při volném foukání a při aplikaci do dutiny panelu do třídy B-s1,d0.

Unikátní je hodnota měrné tepelné kapacity – až 2141 J/kgK, což do dřevostaveb přináší chybějící akumulaci tepla. Celulózová izolace zadrží teplo až na sedm hodin. V létě to přináší lepší tepelnou pohodu v domě a v zimě se vystačí se zdrojem tepla s nižším výkonem.

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop