Tisk
ISOVER: <small>Projektování na nové energetické standardy</small>

ISOVER: Projektování na nové energetické standardy

Dagmar Šimonová | Pondělí, 03. červen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Společnost Isover pořádala konferenci Projektování na nové energetické standardy. Konference se konala ve čtvrtek 25. 4. 2013 v Brně v rámci doprovodného programu k IBF a ve středu 29. 5. 2013 v Praze – Holešovicích v divadle La Fabrika - redakce časopisu Dřevo&Stavby byla u toho. Hlavním tématem konference bylo navrhování domů podle nových tepelně-technických požadavků vycházejících z novely zákona o hospodaření s energií (č.406/2000 Sb.) a následné novely vyhlášky o energetické náročnosti budov (ć.78/2013 Sb.).

IMG 0481.1Během konference byly prezentovány jednotlivé unikátní nástroje společnosti Isover, které jsou významnou pomůckou pro snadnější projektování staveb podle nových energetických standardů. Mezi tyto nástroje patří např. software pro optimalizaci energetického návrhu budov Multi-Comfort House Designer verze 3, Katalog tepelných vazeb – část 1, nebo přehled Certifikovaných konstrukčních detailů pro nízkoenergetické a pasivní domy.

Konferenci zahájil jeden z nejvýznamnějších architektů pasivních domů na českém trhu Ing. arch. Josef Smola. Program konference obohatil také Ing. Jiří Šála, CSc, odborník z oblasti na tepelnou ochranu budov, který představil připravovanou druhou část Katalogu tepelných vazeb. Součástí konference bylo slavnostní vyhlášení národního kola prestižní mezinárodní přehlídky Isover Energy Efficiency Best of Awards 2013. Přihlášené projekty musely splňovat nízkoenergetický či lepší standard, jejich realizace musela být dokončena do 30. 9. 2012 a nesměla být starší 5 let. Vítězové národního kola jsou:

  • 1. Místo: Akad. arch. Aleš Brotánek, Ing. arch. Jan Praisler (Pasivní bytový dům Vila Pod Altánem v Praze) -  finanční odměna 50 000 Kč
  • 2. Místo: Ing. arch. Helena Boráková, Ing. arch. Dalibor Borák (Rodinný dům v Brně) - finanční odměna 30 000 Kč
  • 3. Místo: Ing. arch. Radim Václavík, Ing. Jan Neuwirth (Administrativní budova Otazník v Ostravě) - finanční odměna 20 000 Kč

Pod-Altanem-3Vítězové národního kola přehlídky energeticky úsporných projektů se zúčastní mezinárodního kola v irském Dublinu na jaře 2014 a jejich vítězné projekty budou uveřejněny v publikaci Isover Best of Book 2013. Konference byla zahrnuta do celoživotního vzdělávání ČKAIT (1 bod) a ČKA (2 body).

 

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Konstrukce dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop