Tisk
KARBOLINEUM EXTRA - osvědčený nátěr na ochranu a údržbu dřevěných staveb

KARBOLINEUM EXTRA - osvědčený nátěr na ochranu a údržbu dřevěných staveb

Redakce | Pátek, 13. květen 2016 |

Přidat na Seznam.cz


Jako výrobci tohoto jedinečného českého výrobku jsme stále častěji oslovováni aplikátory, pracovníky lidových skanzenů či přímo majiteli historických objektů s požadavky a dotazy na tento nátěr.

 

Karbolineum extra se v praxi stále více uplatňuje díky svým osobitým vlastnostem. Na rozdíl od mnohých zahraničních přípravků zajišťuje dřevu nejen komplexní ochranu proti vnějším negativním vlivům, ale vykazuje i řadu dalších zajímavých vlastností, jimiž je převyšuje.

Funguje jako hluboko pronikající biocidní impregnace a zároveň jako vrchní dekorativní nátěr. Působí přirozeně a nevytváří na povrchu lesklý nátěrový film, který by se časem mohl odlupovat. Organicky splývá se dřevem, proto i případná obnova či údržba povrchu je velice jednoduchá. Prostě se přidá další tenká vrstva a je hotovo.

 Český Krumlov Regionální muzeum - palisandr

 

Nátěr se osvědčil v praxi na celé řadě historických i obytných objektů. Sbírka referenčních příkladů použití je velmi rozsáhlá. Namátkou můžeme jmenovat: horské apartmány Borová Lada na Šumavě, Slezskoostravský hrad, kaple Cyrila a Metoděje na Radhošti, městské hradební věže v Klatovech, Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm, kamenná Bašta v Novém Jičíně, Rodný dům Sigmunda Freuda v Příboru, Regionální Muzeum Český Krumlov, hrady Švihov, Roštejn u Telče, Malenovice ve Zlíně a mnohé další. Obrazová galerie nejzajímavějších aplikací je k dispozici na našich webových stránkách www.detecha.cz.

strecha-rostejn-f

 

Významnými uživateli Karbolinea extra jsou výrobci tradičních štípaných šindelů v Čechách i na Moravě. Na povrchovou úpravu šindelových střech je Karbolineum extra zdaleka nejpoužívanějším, ne-li jediným osvědčeným ochranným nátěrem.

Abychom vyšli vstříc dalším zájemcům a budoucím uživatelům našeho výrobku, nabízíme vám konzultační a odborně poradenské služby našich regionálních odborných poradců.

Aktivně působíme ve všech regionech v Čechách i na Moravě a poskytujeme bezplatný poradenský i dodavatelský servis dle přání zákazníka, včetně možného posouzení přímo na místě aplikace.

Více na www.detecha.cz.

Vaše komentáře (5)

Nejnovější články v kategorii “Ochrana dřeva”

 • Pečujte o dřevo legendární lazurou

  Pečujte o dřevo legendární lazurou

  Vítejte ve světě, kde tradice potkává inovaci a kde je péče o dřevo považována za umění. Karbolineum Extra představuje lazuru, která je synonymem kvality, odolnosti a estetické…

 • Ochrana dřeva v exteriéru – snadná obnova bez složitého broušení

  Ochrana dřeva v exteriéru – snadná obnova bez složitého broušení

  Vlastníte dřevostavbu, zahradní domek, pergolu nebo dřevěný plot? Dříve či později řešíte otázku čím vše natřít, aby dřevo dlouho sloužilo svému účelu, zůstalo co nejdéle…

 • Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

  Jak a čím nejlépe chránit dřevo?

  Aby byly dřevěné prvky ve stavbách schopny dlouhodobě plnit své funkce, je třeba vždy zvážit mnohé faktory týkající se vhodného výběru dřeviny, způsobu jeho opracování a zejména…

 • Dřevo venku natřít nebo nenatřít?

  Dřevo venku natřít nebo nenatřít?

  Dřevo je jeden z nejstarších stavebních materiálů. A také jeden z nejoblíbenějších. Dodává punc luxusu, pocitově hřeje a je potěchou pro oči. Pokud ho ale necháme venku, vystavené…

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop