Tisk
SLAVONA: <small>Do zahrady vstupte posuvnými dveřmi</small>

SLAVONA: Do zahrady vstupte posuvnými dveřmi

Lucie Němcová | Úterý, 28. květen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Pokud chceme vizuální kontakt se svou zahradou a současně mít do zahrady komfortní přístup, jsou výhodným řešením posuvné dveře.
Vybírat můžeme z několika typů, záleží na požadovaném rozměru a systému otevírání.

 
Sklopně odsuvné dveře

HS-portal drevohlinik 8Nejčastěji se volí levnější systém posuvných dveří sklopně odsuvný. Při otevírání dveřní křídlo odskočí směrem do interiéru a posouvá se ve svých kolejnicích. Výhodou je stejná konstrukce jako u oken, proto stejný vzhled a dokonalá těsnost. Nevýhodou je dolní kolejnice, do které je křídlo zavěšeno a proto je vyšší práh dveří, který se musí překročit. Tento systém posuvných dveří není vhodný pro příliš velké rozměry křídel (hmotnost do 160 nebo 200kg), ale u běžných rozměrů zcela vyhovující.

posuvne dvere PSK-Z ovladani

posuvne dvere PSK nizky prah1

posuvne dvere PSK-Z exterier kopie

 

 

 

 

 

Můžeme si ještě vybrat ze dvou variant kování, buď provedení standard, kdy je manipulace s posuvným křídlem na obsluze. Nebo provedení se zpřaženou klikou, kdy mechanismus napomáhá snadnější manipulaci.

Posuvné dveře se vyrábí, stejně jako okna, dřevěné SC78 a SC92, dřevohliníkové HA110, ale také PROGRESSION. Novinkou jsou nízké prahy, které nemusíte překračovat.

HS-portal drevohlinik 1HS-portal drevohlinik 7posuvne dvere PSK-Z drevohlinik klika

 

 

 

 

Zdvižně posuvné dveře HS portál

Paralelně posuvné dveře, které mají posuvné vozíky zafrézované v křídle. Toto řešení je vhodné pro větší rozměry a hmotnost křídel, prahy jsou bezbariérové, obsluha maximálně komfortní. Nevýhodou je menší těsnost. Pro použití v pasivních domech je vhodné pouze jednokřídlové provedení (schéma A), u kterých lze dosáhnout velmi dobrého utěsnění.

Zdvižně posuvné dveře (HEBE SCHIEBE) mohou být nejen dřevěné, ale také dřevohliníkové, pokud chceme mít jistotu neomezené životnosti. Otevírat je můžeme vlastnoručně, ale také motoricky s dálkovým ovladačem.

Dreveny HS-portal motoricky1 kopieDreveny HS-portal motoricky2

 

 

 


 

Všechny systémy posuvných dveří si můžete vyzkoušet ve výstavním studiu ve Slavonicích, některé také například ve vzorkovně v Praze.

Více informací naleznete na webových stránkách společnosti Slavona.

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (3)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop