Tisk
Moderní dřevostavby s novou generací oken RAND 2.0

Moderní dřevostavby s novou generací oken RAND 2.0

Administrator | Úterý, 19. květen 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevěná okna již řadu let nezměnila design a to se rozhodl změnit valašský výrobce oken a dveří JANOŠÍK OKNA-DVEŘE. Přichází se zcela unikátní kolekcí oken RAND 2.0, která určuje nové trendy v moderní architektuře. Tři nové designy oken byly navrženy českým architektem Zdeňkem Fránkem.

Kolekce navazuje na úspěšná okna RAND, která firma uvedla na trh v roce 2012. RAND 2.0 řeší zcela nové dimenze osazení otvíracích oken jak z exteriéru, tak z interiéru. Všechny tyto prvky je možné propojit s bezrámovým systémem NOFRAME, který také značně rozšířil své možnosti. V provedení RAND se vyrábí i panoramatická posuvná okna, a to také s bezrámovým zasklením.

Dvě myšlenky, které změní okna

Exterier-03 014 final (kopie)Jakub Janošík, který stojí za celkovým konceptem RAND, říká, že hlavní pointou této kolekce nejsou okna, ale dvě myšlenky, které mají okna změnit celkově:

  • okna nemusí působit nudně, je to věc stylu...

Kolekcí RAND 2.0 ukazujeme, že okna nejsou jen nudné "šedesátosmičky" a "devadesátdvojky". Okna můžou spolutvořit charakter každého domu individuálně – jsme otevřeni novým podnětům, jak tento výrobek dělat ještě zajímavější. Máte svoji představu? "Nikdy neříkej, že něco nejde, protože pak se objeví někdo, kdo neví, že to nejde a udělá to."

  • nevyrábíme okna, rámujeme ty nejkrásnější obrazy...

Abyste se mohli nerušeně kochat nádhernými scenériemi okolní krajiny, směřovali jsme vývoj nových oken k jejich maximálnímu splynutí s domem a využití bezrámového zasklení. Díky němu není vůbec poznat, že tam okna jsou a okolní příroda je přímo u vás doma.

Interier-01 016 zavrene Final-001Interier-01 017 otevrene Final-001Nechte se okouzlit designovou kolekcí oken RAND s puncem nejvyšší kvality, založené na minimalistických liniích a subtilnosti, které společně s bezrámovými okny NOFRAMEdokážou podtrhnout individualitu domu.

Interier-02 017 zavrene Final-002Interier-02 018 otevrene Final-002 (1)Interiérové řešení oken RAND nabízí buď osazení ve špaletě, kdy i kubistické tvary oken podtrhnou moderní interiér, nebo plošné slícování, kdy je dosaženo maximálního splynutí okna s interiérem. Díky unikátní integrované konstrukci křídla za rám je umožněno vsazení okna do fasády domu tak, že i u otvíracích prvků je vidět pouze plocha skla. Vytvoří tak úžasně čisté detaily na fasádě domu. U exteriérového osazení navrhl Zdeněk Fránek variantu, kde je s fasádou slícována plocha okna v jednotnou.

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE určuje v oknech nové trendy

Interier-03 013 finalExterier-02 014 finalJANOŠÍK OKNA-DVEŘE vyrábí okna a dveře od roku 1926 a z té doby čerpali i veškeré podnměty k inovaci ve špaletových oknech. Pro konstrukci byla zásadní subtilnost křídel a rámu a možnost schování co největší části za fasádu, což se nakonec podařilo komplet. Vznikla tak bezrámová oknapro ničím nerušené výhledy.

Vizual 018 final-03Více o oknech RAND 2.0 na webu JANOŠÍK OKNA-DVEŘE.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop