Tisk
"Jiná okna" - kolekce designových oken 2016

"Jiná okna" - kolekce designových oken 2016

Komerční sdělení | Úterý, 25. říjen 2016 |

Přidat na Seznam.cz

JANOŠÍK OKNA-DVEŘE: Víme, že domyšlená a vyladěná okna můžou podtrhnout osobitý charakter celého domu. Zažité je, že okna jsou zkostnatělá. My chceme dokázat opak, flexibilita zde je možná a představám se meze nekladou.

 

Výrazněji tuto ne nepoznanou, ale zapomenutou vlastnost oken ukazuje kolekce "jiná okna". Hraje si se světly a stíny, dává myšlence rámování obrazů novou dimenzi a ohlíží se do historie truhlářského řemesla. Za návrhy stojí Maxim Velčovský, architekt Zdeněk Fránek a jedno z oken bylo vytvořeno in-house Jakubem Janošíkem. Kolekci jiná okna představíme 27.- 31. 10. na designbloku.

TRANSPARENT

Design: Maxim Velčovský

TRANSPARENT 3TRANSPARENT 2

 

Navrženo pro domy, ve kterých se dřevěné stěny proměňují v otevřený prostor. Navrženo pro prostor, ve kterém se dřevěné plochy proměňují v průhledné stěny.

LEVITACE

Design: Jakub Janošík

LEVITACE

 

Otvíravé okno levituje v ploše skla. Z obou stran celoskleněný design. Dokonalosti je dosaženo, když okno zarámuje v dáli středobod plátna obrazu.

OKNO S HMOŽDÍKEM

Design: arch. Zdeněk Fránek

OKNO S HMOŽDÍKEM - ve stěněOKNO S HMOŽDÍKEM - detail

 

Moderní okno s detailem naších předků, kteří s pomocí primitivních nástrojů v holých rukou dokázali zázraky.

SKYWALL

Design: arch. Zdeněk Fránek

SKYWALL - interiér

Celoskleněný design z exteriéru, který dělá okno bezúdžbovým. Fixní okna bezrámová. Přírodní dřevo v interiéru, v decentním zastoupením pouze na otvíravých částech.

Rámujeme ty nejkrásnější obrazy. Ano, myslíme si, že výhled je nejvýznamnější vlastností okna. Věříme v osobitost domů. Balancujeme mezi těmito dvěma myšlenkami a tam tvoříme a vyrábíme naše okna a dveře.

S “jinými okny” přichází i nové logo, které lépe komunikuje a odráží naší filosofii. Okna nám umožňují pozorovat svět kolem nás a to je i základní myšlenkou nového vizuálního stylu od Studia Najbrt.

Více na NOVÉM webu janosik.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop