HS portál v provedení SYNEGO. Zláká vás cena?

HS portál v provedení SYNEGO. Zláká vás cena?

Komerční sdělení | Úterý, 11. červenec 2023 |

Přidat na Seznam.cz

Posuvně-zdvižné dveře, které se v českých zemích často označuji jako HST portály podle německého názvu HebeSchiebeTür (někdy také zkráceně HS), získaly v poslední letech na obrovské popularitě. Pravdou je, že jejich užitkové vlastnosti a jednoduchost ovládání, které je pohodlné pro všechny členy rodiny, předčí všechny ostatní velkoformátové dveřní systémy.

HST portál se proto stal touhou pro každého, kdo staví nový dům nebo rekonstruuje ten stávající. Asi nikoho nepřekvapí, že HST portály pronikly i do českých chalup a víkendových sídel. Mezi HST portály kraluje na trhu systém GENEO, který těží z vlastností kompozitního materiálu RAU-FIPRO X, a proto si může dovolit rozměry blížící se systémům vyrobených z hliníkových profilů. Jenže to nejlepší vždy něco stojí. Firma REHAU má proto v nabídce HST portál v provedení SYNEGO, který je zajímavý nejen svými vlastnostmi, ale i cenou.

HST SYNEGO v GENEO


Ještě nedávno HST portál v portfoliu řady okenních systémů SYNEGO chyběl. Nyní však zaplnil mezeru mezi špičkovým GENEO systémem a základní řadou Brillant-Design. Ve srovnání s GENEO je profil vyroben z osvědčeného plastu RAU-PVC. Konstrukční hloubka zárubně je tak 190 mm a křídla 80 mm (GENEO má tyto parametry 203/86 mm). Limit zasklení je rovněž rozdílný, takže zatímco u SYNEGO systému může být až 51 mm u GENEO je to maximálně 53 mm. Nicméně pro uživatele jsou asi nejvíc zajímavé rozměry SYNEGO HST portálu.

V bílém provedení lze vyrobit prvky s výškou až 2,7 metru (maximální šířka prvků je neuvěřitelných 10 metrů!). Pro srovnání GENEO má limitní výšku prvku v bílém provedení 2,8 metru. Barevné alternativy dovolují zhruba o 10 % menší rozměry. Přitom jsou ale ve všech případech tepelně-izolační vlastnosti stále na velmi vysoké úrovni (Uw

Je třeba vzít v úvahu, že všechny SYNEGO HST portály musí být armovány, aby byla zaručena dostatečná tuhost a torzní stabilita. Zejména pokud mezi nejžádanější patří antracitové provedení. Zvuková izolace Rw je u obou rozdílných systémů stejná a má hodnotu 43 dB. Co je však také důležité je bezpečnost. HST SYNEGO portál může být zařazen do třídy RC2.

Nicméně pro lepší pocit bezpečí je možné i tento systém doplnit preventivní ochranou proti vloupání SMART GUARD. Z toho, co již bylo řečeno vyplývá, že rozdíly mezi SYNEGO a GENEO HST portálem nejsou tak markantní, jak by se mohlo zdát. Takže zajímavá cena logicky patří mezi největší benefity systému SYNEGO.

HST portál Synego REHAU

Zdroj: REHAU

Verze PANORAMA


Co dělá SYNEGO HST portál ještě atraktivnějším? Jsou to dvě možné verze provedení, totiž Classic a Panorama. Co to pro uživatele znamená? Panorama verze má o 65 % štíhlejší profil fixní čísti zasklení než verze Classic. Což na první pohled působí elegantním dojmem, ale také to uživatelům přináší více světla, tepla i slunce. V největších možných rozměrech lze docílit těžko uvěřitelných 22 m2 zasklené plochy. To jsou možnosti, které architekti využijí hlavně při návrzích moderních rodinných domů.

HST portál Synego REHAU 2

Zdroj: REHAU

Barevné alternativy, technika a ekologie


Konstrukce pojezdů HST SYNEGO portálu je prakticky totožná s nejvyšší řadou GENEO, takže tím je zaručena jejich spolehlivost a bezproblémový chod. Co se týká barevného provedení, je možné vybírat z katalogu odstínů a dekorů KALEIDO COLOR, kde si vybere úplně každý. Totožná u obou systémů (SYNEGO v GENEO) jsou také schémata otevírání a záleží tedy na konstrukčních šířkách HST.

Co má však SYNEGO HST navíc, je možnost posuvu všech křídel u dvou až čtyřkřídlového provedení na vnitřní i vnější kolejnici, což je velmi praktické, poněvadž je možné otevírat levou i pravou stranu jak je potřeba. V neposlední řadě je třeba na závěr zmínit, že profily posuvných systémů REHAU obsahují vždy určitý podíl recyklovatelného materiálu (REHAU EcoPuls), které vystihují dlouhodobý enviromentální přístup společnosti k životnímu prostředí.

Více informací→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop