Nejúspornější dřevo-hliníková okna pro váš dům

Nejúspornější dřevo-hliníková okna pro váš dům

Komerční sdělení | Pondělí, 03. červen 2024 |

Přidat na Seznam.cz

Volba okenního systému podléhá často emocím, které vyvolá jejich design. Technické parametry, jako jsou například tepelně-izolační vlastnosti, hlukový útlum apod., jsou u kvalitních oken vlastně samozřejmostí. Žádané jsou hlavně velké formáty a štíhlé konstrukce. V neposlední řadě se mnoho investorů zajímá také o udržitelnost. To vše dohromady umí v uceleném balíku nabídnout okna, jejichž profily jsou vyrobeny z kompozitního materiálu – RAU-FIPRO X. Na mysli máme okna ARTEVO německého výrobce REHAU.

Nová konstrukce profilu, fólie nahrazující termomodul, plošně lícující křídlo a stavební hloubka 80 mm. To je stručný výčet nejdůležitějších novinek profilu ARTEVO. Ale řeč hlavně je o emocích a v tomto ohledu má ARTEVO opravdu co říct. Stačí se podívat na jeden z nejštíhlejších profilů na trhu a nabídku barevných kombinací a dekorů (více než 400). Je zajímavé, že mezi žádané dekory patří stále imitace dřeva. A to i ve funkcionalistické architektuře, která je vyhledávaná zejména u novostaveb.

DrevoaStavby.cz Dřevo-hliníková okna ARTEVO REHAU okenní profily

Foto: REHAU

V nabídce kompozitních profilů ji najdeme pod označením KALEIDO WOODEC. Provedení dřevodekoru této řady je natolik autentické, že je těžko rozeznatelné od pravého originálu. Vděčí za to i dokonale provedené povrchové struktuře. Ale na rozdíl od skutečného dřeva nevyžadují žádnou údržbu, protože odolává povětrnostním vlivům a UV záření, a nemusí se natírat.

Populární je dvoubarevné provedení (exteriér/interiér), které je možné doplnit plně probarveným profilem, což působí velmi elegantně a harmonicky. Ale pořád se jedná o kompozitní materiál se všemi svými pozitivními vlastnostmi! Za zmínku jistě stojí, že v letošním roce REHAU rozšíří KALEIDO WOODEC o další dekor v podobě ořechu, který je atraktivní.

DrevoaStavby.cz Dřevo-hliníková okna ARTEVO REHAU detail okenních profilů

Foto: REHAU

Matné dřevodekory řady KALEIDO WOODEC jsou extrémně zajímavé pro současnou moderní architekturu. Což je vidět i na některých stavbách převážně rodinných domů. Hodně zajímavá je v tomto ohledu kombinace designu dřevodekoru a barveného hliníku. Například světlý dub a tmavý hliník s probarveným profilem lze považovat za skutečně povedenou sestavu. Je možné ji vytvořit s pomocí hliníkových obložek, jež se nasazují na profil, nebo jednodušeji dekorem ze základní nabídky dekorů KALEIDO COLOR.

DrevoaStavby.cz Dřevo-hliníková okna ARTEVO REHAU barevné provedení okenních profilů

Foto: REHAU

Když vezmeme v potaz technické vlastnosti, pak to budou nejúspornější dřevo-hliníková okna na trhu. Dodejme na závěr, že ARTEVO profily obsahují v jádře větší množství recyklátu než kterýkoliv profil předtím, čímž se v rámci výrobního procesu zmenšila uhlíková stopa. ARTEVO okna jsou tedy veskrze moderní, ekologické systémy s obrovským potenciálem do budoucna a mají certifikaci pro pasivní domy.

DrevoaStavby.cz Dřevo-hliníková okna ARTEVO REHAU interiér

Foto: REHAU

Více informací na REHAU→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Okna, dveře, výplně”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop