Tisk
Nový život pro starou dřevostavbu

Nový život pro starou dřevostavbu

Petr Houška | Pátek, 25. květen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

V první části dvoudílného seriálu o rekonstrukci starších montovaných dřevostaveb jsme si společně s Jaroslavem Benákem ze společnosti Fermacell popsali typickou skladbu konstrukce dřevostaveb

ze 70. let a základní postupy při rekonstrukci těchto objektů. O tom, jak by měla vypadat nová konstrukce stěn či podlah starší dřevostavby odpovídající současným požadavkům bude druhá část článku.

Skladba stěny za „zenitem"

rek.okál 1Skladby konstrukcí stěn a stropů používané ve druhé polovině minulého století už současné požadavky na tepelnou izolaci nesplňují. Rekonstrukce tedy bude obnášet především doplnění vhodné tepelné izolace, zároveň s tím však můžeme zlepšit i další vlastnosti sanovaného domu, například zvukovou izolaci nebo požární ochranu.

Komplexní rekonstrukce obálky je často nevyhnutelná

rek.okál 3Každá rekonstrukce by měla začít odstraněním pláště a původní izolace a po kontrole nosné konstrukce v případě potřeby výměnou poškozené nosné části. Nezbytná je dezinfekce a vysušení nosné konstrukce a stěnového meziprostoru, kde se mohou vyskytovat plísně, zatuchlý zápach, kondenzát atd. Poté je možné zahájit montáž vhodné izolace s ohledem na tepelnou ochranu, požární ochranu, akustiku. Po umístění izolace se namontuje parotěsná zábrana a nosné spodní konstrukce (latě), rekonstrukci pak ukončíme montáží boční stěny a opláštění se sádrovláknitými deskami FERMACELL podle návodu na zpracování.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Rekonstrukce”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop