Tisk
BRAMAC: <small>Tři nové střešní krytiny</small>

BRAMAC: Tři nové střešní krytiny

Dagmar Šimonová | Pondělí, 04. březen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Společnost Bramac přichází v letošním roce s několika novinkami. Trh obohatí především tři nové střešní krytiny - betonová střešní taška Montero a keramické střešní tašky Turmalín a Rubín 9. Systém nadkrokevní tepelné izolace BramacTherm rozšíří výrobek z oblasti tepelné izolace – tepelná izolace BramacTherm Floor. Do svého sortimentu zařadila společnost Bramac i úplného nováčka, betonovou mrazuvzdornou dlažbu.

BRAMAC MONTERO – extra silná krytina

monteroBramac Montero vykazuje až o 50 % vyšší pevnost než vyžaduje norma ČSN EN 490. Je tedy výjimečně odolná a pevná, snáší celkově vysoké zatížení a navíc umožňuje bezpečný a snadný pohyb na střeše. Její originální povrch – hrubá povrchová struktura tvořená zapuštěným granulátem - vytváří jedinečný vzhled a významně přispívá k omezení sesuvu sněhu. Pro tuto vlastnost je mimořádně vhodná v oblastech s vyšším výskytem sněhu. Povrchová úprava Protector přináší i další výhodu – výrazně zpomaluje znečištění povrchu tašek.

MO granit černáStřecha pokrytá střešní taškou Bramac Montero je nejen odolná proti nepříznivým povětrnostním podmínkám, ale má také atraktivní vzhled. Nejen díky hrubému povrchu s granulátem, ale i díky čtyřem zajímavým barevným odstínům - rubínově červená, granitově černá, bordeaux a atraktivní vícebarevné provedení canyon, které dodává střeše zajímavý vzhled.

montero barvy


TURMALÍN – střešní krytina pro moderní stavby

turmalínNová keramická střešní krytina Turmalín je vhodná pro moderní stavby a rekonstrukce. Najde uplatnění na střechách, které vyžadují plochou krytinu s jednoduchými liniemi a bez žlábků. Předností je jednoduchý výraz střechy, rozsáhlý sortiment doplňků, dokonalá kontura tašky a manganově hnědé probarvení pro hezčí řezné hrany. Keramická taška Turmalín je posuvná o 25 milimetrů a vyrábí se v několika barevných odstínech: kaštanově hnědé, měděné, režné a černé s antracitovou, které jsou probarveny manganem.

turmalín barvy

Zlatá taška 2013 pro Bramac

1veletrhSoučástí veletrhu Střechy Praha, který proběhnul na začátku února, byla již tradičně soutěž o titul Zlatá taška. V prestižní soutěži o nejlepší přihlášený exponát zvítězila opět společnost Bramac. Tentokrát získala titul Zlatá taška za keramickou střešní tašku Turmalín. Přihlášené soutěžní produkty musely být součástí expozice vystavovatelů, přinášet zajímavé technické řešení, pokrok nebo netradiční nápad, určovat trend vývoje ve svém oboru, nabízet mimořádnou kvalitu za přijatelnou cenu a být zajímavé i z ekologického hlediska.

 

RUBÍN 9 – formát pro velké střechy

Nádraží Železná Ruda Rubín13 antracitPosuvná keramická taška Rubín 9 je určena, stejně jako Rubín 13, pro velké střechy. Je však o něco větší, spotřeba na metr čtvereční je 9,4 – 10,1 kusů, což potěší pokrývače i zákazníky, protože tvar, velikost a posuvnost /až 30 mm/ šetří čas pokládky. Rubín 9 má všechny oblíbené designové prvky Rubínu 13, což je harmonický kryt, tradici a krásu. Výhoda velkoformátové střešní tašky Rubínu 9 tkví především ve skloubení vysoké bezpečnosti proti povětrnostním vlivům s nízkou hmotností. V nabídce najdete šest barevných odstínů v povrchové úpravě režná, engoba a glazura. I v případě Rubínu 9 platí záruka 30 let na materiál a 10 nebo 15 let na funkčnost střešního systému.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Střecha”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop