Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Střecha

Tisk
Umíte vybrat kvalitní a dostupné materiály pro stavbu vaší střechy?

Umíte vybrat kvalitní a dostupné materiály pro stavbu vaší střechy?

Lucie Němcová | Pondělí, 13. leden 2014 |

Při stavbě či rekonstrukci střechy je nutné hledět jak na kvalitu použitých materiálů, tak i na jejich pořizovací cenu. Tesaři, klempíři a pokrývači z celého Česka vyberou ty nejkvalitnější střešní materiály.


Která značka betonových tašek je nejlepší? Kdo vyrábí nejkvalitnější pálené tašky? Která střešní okna jsou nejlepší? Jakou tepelnou izolaci vybrat pro zateplení střechy? U koho z prodejců střešních materiálů nakupovat? Jaký okap, komín, či asfaltový pás si vybrat? To jsou dotazy, které si zcela jistě klade každý investor při stavbě domu nebo rekonstrukci své střechy. Jak na tyto dotazy nalézt nezávislou a hodnověrnou odpověď?

Na tyto otázky a mnohé další odpoví anketa Střecha roku. „V anketě budou vybírány a vyhlašovány nejlepší střešní materiály, ne tedy střechy jako takové, ale materiály, které se k zastřešení používají," sdělil nám zástupce vyhlašovatele projektu Střecha roku Vítězslav Joura.
strecha roku PictOd ledna tohoto roku budou hlasovat pokrývači, tesaři, klempíři a izolatéři plochých střech z celého Česka. Tedy ti, kteří se střešními materiály pracují téměř každý den a ví, jaké materiály jsou kvalitní, vydrží a jsou za dostupné ceny. Na základě těchto výsledků pak budou vyhlášeni výrobci střešních materiálů dle daných kategorií. Jak upozorňují organizátoři této soutěže, v České republice je možné koupit střešní materiály od stovek místních i zahraničních výrobců. Jejich cena, ale i kvalita se může extrémně lišit. Pro střechu, která má dlouho vydržet, je tedy nutné vybrat kvalitní materiály, které navíc vyhoví českým peněženkám.
„Z tohoto důvodu vyhlásí anketa Střecha roku nejlepší materiály v takových kategoriích, které jsou pro většinu střech rozhodující a které určují, jak kvalitní a jak dlouho střecha vydrží," vysvětluje Vítězslav Joura. Upřesňuje, že mezi vyhlašovanými kategoriemi budou nejlepší střešní krytina, ta se dělí na kategorie: nejlepší betonová taška, pálená taška, asfaltový šindel, plechové krytiny, hydroizolační fólie a asfaltový pás. Dalšími vyhlášenými kategoriemi budou: střešní okno, podstřešní fólie, okap roku, komín roku, prodejce střešních krytin, tedy kategorie výrobků, které se při stavbě střechy používají.
Jména vítězů budou vyhlášeny na Stavebním veletrhu IBF v Brně v dubnu 2014. Výsledky ankety Střecha roku mají sloužit pro stavebníky i investory jako vodítko při výběru všech střešních materiálů, které je potřeba při stavbě nebo rekonstrukci střechy použít. „Budou totiž vědět, že pokrývači, tesaři a klempíři s těmito materiály rádi pracují, nemají s nimi problémy, nemusí řešit jejich následné reklamace a opravovat střechy a investoři tak budou mít klid a jistotu dlouhodobě odolné střechy za rozumné peníze," dodává V. Joura. Průběh hlasování a další informace bude možné sledovat na www.strecharoku.cz.

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Střecha”

 • Zelených střech přibývá!

  Zelených střech přibývá!

  K naší radosti si čím dál víc lidí a institucí uvědomuje, že zelená střecha má nejen ekonomický efekt, ale dokáže významně přispět ke zlepšení životního prostředí. A to je…

 • 6 důvodů pro zelenou střechu

  6 důvodů pro zelenou střechu

  Vegetační střecha je prvek, díky němuž zlepšujeme prostředí, ve kterém žijeme. Ať už se jedná o dřevostavbu, kancelářskou budovu, nebo rozsáhlé skladiště, zelená střecha…

 • Aby zelená střecha měla úspěch

  Aby zelená střecha měla úspěch

  Klimatické změny začínají ovlivňovat životní prostředí a tento fakt zákonitě vyvolává určité reakce. Souvisí s tím i energetická náročnost budov, jíž se začínají zabývat i…

 • Jak se realizovala zelená střecha

  Jak se realizovala zelená střecha

  Jak se taková zelená střecha dělá? Majitel nové dřevostavby se obrátil na naši společnost s požadavkem na návrh a realizaci vegetační střechy a my vám ji teď představíme.

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner