Tisk
FÉNIX: <small>Evropa bude i díky eskalujícím regulacím stagnovat</small>

FÉNIX: Evropa bude i díky eskalujícím regulacím stagnovat

Dagmar Šimonová | Pondělí, 16. září 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Pravidelná tisková konference našeho největšího a významného evropského výrobce elektrických topných systémů, společnosti FENIX Jeseník, proběhla letos poslední srpnový týden v Němčicích u Kolína ve víceúčelovém areálu Vigvam. Tiskové konference se za FENIX Jeseník zúčastnil ing. Cyril Svozil, ředitel a majitel společnosti a Miroslav Petr, vedoucí tuzemského obchodu.

Tématem setkání bylo vyhodnocení loňského roku 2012 a aktuální hospodářské výsledky. Nechybělo představení připravovaných novinek, hlavním tématem však byla prezentace řešení dopadů legislativních změn, upravujících technické požadavky na topné systémy. Ing. Svozil přítomné redakce seznámil i s dalšími evropskými směrnicemi, které platí nebo se připravují a které mohou ovlivnit tuzemské stavebnictví a jeho segment vytápění. Po skončení oficiální části byla účastníkům představeno vytápění unikátní stavby – dřevěného Vigvamu, dominanty celého areálu - pomocí vysokoteplotních sálavých panelů ECOSUN.

FENIX ECOSUN S řezTržby celé skupiny FENIX Group za rok 2012 dosáhly výše 1 009 mil. Kč a proti výsledkům roku 2011 klesly o 10,7 %. Pokles tržeb byl výsledkem vývoje na 25 hlavních trzích holdingu. Z nich rostly prodeje pouze v devíti zemích, naopak v 16 státech prodej ve srovnání s rokem 2012 klesl. Největší odbytiště pro FENIX představuje Francie, Česká republika, Velká Británie, Rusko, Slovensko, Švédsko, Rakousko a Německo. „Globálně se dobře dařilo našim sálavým panelům ECOSUN, naše očekávání naplnily i prodeje folii ECOFILM a sálavých panelů GR (sklo) a MR (mramor). Výraznější pokles jsme zaznamenali u topných kabelů a rohoží ECOFLOOR, které se na našich celkových výsledcích podílí 50%.", konstatoval Cyril Svozil, ředitel a majitel FENIX Group.

Východisko? Významné posílení prodejů na trzích mimo EU

Vývoj na trzích EU je podle Cyrila Svozila výrazně ovlivněn novou regulací EU v oblasti tzv. energetické účinnosti budov. „Doba, kdy jsme se pohybovali na relativně svobodném trhu, skončila. Nadále již o úspěchu v našem oboru na trzích členských zemí EU nebude rozhodovat zákazník, ale úřad a úředník!", říká Cyril Svozil a dodává: „Východiskem je významné posílení prodejů na trzích mimo EU a vytvoření nové prodejní strategie v zemích EU." Už výsledky z pololetí letošního roku naznačují, že orientace na nové trhy se společnosti vyplácí. Meziročně narostly tržby o 2%, zisk až o 41% a vyrovnal se rekordním výsledkům z roku 2011.

FENIX ECOSUN Terrace Heater slunecnikSpolečnost také analyzuje současné podmínky pro střešní solární systémy v ČR včetně návrhu na další postup, jak z kombinace solárních a elektrických systémů udělat vedoucí motiv firemního marketingu. I tady ale naráží na extrémní postoje v Evropě i u nás – od nesmyslných dotací na fotovoltaiku „na polích", která rozvrací energetický trh, po minimální podporu solárních systémů tam, kde mají smysl - tedy na střechách rodinných domů a dalších vhodných objektů.

Ing. Cyril Svozil a Miroslav Petr pak podrobně informovali o současné situací v evropské i tuzemské legislativě, jejími dopady na elektrické vytápění nových rodinných domů a způsoby řešení, které umožní nadále plně využívat tento v celoevropské praxi ověřený a u zákazníků oblíbený způsob vytápění. „Naše současná nesmyslná hodnota koeficientu celkové spotřeby neobnovitelné primární energie NPE pro elektrickou energii (3, což je absolutně nejvyšší hodnota ze všech zemí EU!!) určitě není konečná, po zapracování námi iniciovaných kroků by se tento koeficient mohl pro elektřinu reálně snížit. Novela by měla proběhnout ještě do konce roku 2013.", řekl ing. Cyril Svozil.

Novinky pro sezónu 2013/2014

FENIX ECOSUN  Terrace Heater terasaV poslední části tiskové konference prezentoval Miroslav Petr novinky pro sezónu 2013/2014. Sálavý panel Ecosun S+ Anticor je skutečnou špičkou ve světě vysokých nároků a najde uplatnění v exteriéru. Díky svým vlastnostem – antikorozní úpravě, větší ochraně proti galvanické korozi, konstrukci z kompatibilních materiálů, vyšší odolnosti proti náročným venkovním podmínkám (vysoká vlhkost, slanost) – odolá i přímým vlivům počasí. Velmi zajímavý je sálavý panel Ecosun Terrace Heater, komfortní sálavé vytápění krytých teras, balkonů, lodžií, zahrádek pro chladné dny i noci. Novinka se dá instalovat i na slunečníky a je lehká, elegantní, účinná. Volitelným příslušenstvím je komfortní dálkový ovladač Watts V20 s přijímačem Watts V23, kterým lze sálavý panel ovládat pohodlně na dálku.

FENIX ECOFLOOR AL-MAT koupelna


FENIX SNOW MAT
Příznivce podlahového vytápění potěší nový AL MAT, hliníková topná folie do koupelen a vlhkých prostředí pod plovoucí laminátové nebo dřevěné podlahy - všude tam, kde nelze použít topnou fólii ECOFILM. Praktickým pomocníkem zejména podnikatelů bude elektrická rohož SNOW MAT, určená pro vyhřívání ramp, vchodů do obchodů, skladů, podniků, rodinných domů. Mezi její výhody patří bezpracná údržba požadovaných ploch od sněhu a náledí, jednoduchá instalace a manipulace. Novinkou letošního roku je i na jaře 2013 představená bezdrátová regulace WATTS pro dálkovou regulaci sálavých topných panelů, vyhřívaných podlah či stropů.

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Technická zařízení”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop