Tisk
POJĎTE DÁL: <small>Stoprocentně správná volba</small>

POJĎTE DÁL: Stoprocentně správná volba

Administrator | Pátek, 22. srpen 2014 |

Soutěžní dům v aktuálním kole soutěže Dřevostavba roku 2014, o němž jeho majitelé říkají: "Máme dům, v kterém se dá nejen bydlet, ale i žít skvělý život. Moderní dům s tradičním tvarem, praktický, bez zbytečných metrů užitné plochy. Vnitřní dispozice umožňuje tříčlenné rodině být spolu a při tom mít každý i prostor pro sebe.  Výstižně jej popisuje pojmenování čtyřleté dcery – „náš dřevěňáček".

Dřevostavba roku - soutěžní důmVýběr dřevostavby pro nás byl naprosto přirozený. Asi je to částečně tím, že moji rodiče vlastní roubenou chalupu v Krkonoších a vztah k přírodním materiálům je pro nás automatický.

Dřevostavba roku - soutěžní důmUchvátily nás jejich projekty Domesi i lidé s touto společností spjatí. Ovšem záhy jsme zjistili, že na individuální projekt nemáme. Obešli jsme snad všechny dodavatele dřevostaveb na českém trhu, navštěvovali dokončené domy a zvažovali všechny varianty, až jsme opět skončili tam, kde na začátku – v Domesi. Tentokrát byl v centru naší pozornosti upravený projekt typového domu Futura. Nevyhovující dispozice byla na začátku důvod, proč jsme toto řešení zavrhli. Přitom šlo o pár úprav a projekt odpovídal našim představám.

Hladký proces realizace

Dřevostavba roku - soutěžní důmPo podpisu smlouvy šlo vše jako na drátkách. Na základovou desku jsme našli svého dodavatele, o zbytek už se postarala firma Domesi. Za celou dobu nenastal žádný problém. A když nastal, byl neprodleně a hladce vyřešen.

Dům vytápíme pomocí malých přímotopů v každé místnosti. Nejlepším zdrojem tepla je ale slunce, které nám v zimě sympaticky šetří finance. V létě to s tím vyhříváním někdy přehání, ovšem redukovat teplotu nám pomáhají venkovní žaluzie. Technické zařízení domu je připraveno na budoucí připojení solárních panelů.

05 DSC4952Zařízení interiéru i zahradu stále dolaďujeme, teď už není kam spěchat. Zahrada je rozdělena do dvou výškových úrovní pomocí stěny z gabionů a působí tak opticky větší. Našlo se místo pro velkou terasu i dětské herní prvky.

Žije se nám zde zkrátka báječně – nejen díky přírodním materiálům, které kolem sebe potřebujeme, ale také proto, že je dům dispozičně podle našich představ, což se o našem předchozím bydlení říci nedalo.

Připravila Lucie Němcová

Foto Martin Zeman

Celý příběh majitelů o stavbě jejich domku naleznete v aktuálním čísle časopisu Dřevo&Stavby.

Hlasovat pro ni můžete na stránce probíhajícího kola soutěže Dřevostavba roku 2014.

 

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Návštěvy dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop