Časopis DŘEVO&stavby 6/2017
Tento článek vyšel v: Časopis DŘEVO&stavby 6/2017
Objednejte si krásně vonící výtisk časopisu s kvalitními fotografiemi pouze za 65 Kč
Objednat časopis
Tisk
Stavba dřevostavby běžela podle přesného scénáře

Stavba dřevostavby běžela podle přesného scénáře

Dana Jakoubková | Středa, 06. prosinec 2017 |

Přidat na Seznam.cz

V první řadě vás chci ujistit, že se nemusíte bát bydlet „na okraji". Když vám budou dělat společnost srnky, louky, občas traktor, pak to nemusí být špatné ani na městské periferii. Zadruhé – ignorujte recenze typu: přízemní dům vás nevyjde levněji. Je to zavádějící; určitě ušetříte za schodiště. Zatřetí – katalogové domy nebývají výrazově odvážné. Co je ale může povznést vysoko nad průměr, je kvalita zpracování. Stále váháte? Tak jeden pádný argument: v dřevěném bungalovu bydlel i Tom Cruise!

Dřevostavby - životnost a rychlost výstavby

Roman s Jiřinou si přáli úplně jednoduchý a praktický dům. Jako pracovníci ve stavebnictví věděli, že dřevostavby mají dlouhou životnost, měli nastudované její užitné vlastnosti a hodila se jim i rychlost výstavby.

dřevostavba typový projekt

Jasno měli pouze v zásadních otázkách jako počtu místností, ploše a základní technické vybavenosti domu. Prohlédli si spoustu návrhů typových domů v katalozích, na webech projekčních ateliérů i prováděcích firem. Žádný jim ale nevyhovoval bez drobných dispozičních změn. Oslovili tedy dvě stavební firmy, které měly vlastní typové projekty. Finální výběr byl pak výsledkem dobrých referencí od jiných stavebníků. Vstřícným byl i přístup majitele zvolené firmy, který jim prohlídku realizovaných domů zajistil. Při rozhodování jim to velmi pomohlo.


Je skvělé mít komfortní bydlení rychle a s nízkými náklady na bydlení. Budoucím stavebníkům bychom dřevostavbu určitě doporučili.


dřevostavba interiér
Stavba dřevostavby šla jako po drátku

Vybraný projekt si pak nechali zvětšit o samostatnou šatnu a spíž. Projektant firmy se snažil dům přizpůsobit pozemku i světovým stranám, tak aby měl i energetické zisky, a vždy rychle a ochotně zaslal aktualizaci návrhu projektu. Při třetí úpravě domu s pracovním názvem Quick 8+ jej stavebníci potvrdili.

dřevostavba terasa

Podle slov Romana a Jiřiny šlo všechno jako po drátku, protože si nechali dům postavit kompletně na klíč od prověřeného dodavatele, člena Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD). Přístup realizační firmy hodnotí jako ochotný, odborný a zkušený. Po dvou letech užívání nepřišli na nic, co by změnili, a v dřevostavbě jsou naprosto spokojeni.


Komentář redaktorky
Dana Jakoubková

Silná emoční odezva mě u tohoto domu minula, protože tíhnu spíš k atmosféře Jasperova domu z filmu Potomci lidí. Ovšem pro rodinu Romana a Jiřiny je právě tento úhledný, pravoúhle zalomený dům tím, co si přáli a co očekávali. Je to příběh o důležitých věcech, jakými jsou bezpečný domov a spokojená rodina; je to film, který si rádi pouštějí každý den znovu a znovu. Střídmá výprava, neprovokativní kamera a přesně dávkovaný střih nemají sice hollywoodské ambice, ale v Česku film boduje na celé čáře dobrým scénářem, profesionální režií i nízkým rozpočtem bez ztráty kvality. A to si rozhodně zaslouží diváckou pozornost.


Komentář dodavatele
Bc. Jiří Novák
Quickhaus s.r.o.

S investory se spolupracovalo výborně. Oba měli jasnou představu o novém bydlení v přízemním bungalovu. Ty jsou u naší společnosti nejžádanějším typem domu a tvoří více jak devadesát procent produkce. Jelikož šlo o stavbu na klíč, měli investoři projektovou dokumentaci i vyřízení stavebního povolení zdarma. Od vydání povolení po kolaudaci jsme se vešli do šesti měsíců a nyní stojí na okraji Vysočiny bydlení pro čtyřčlennou rodinu vystřižené z nejnovějších materiálů.


Líbí se vám projekt a provedení této dřevostavby? Hlasujte pro ni! V posledním letošním kole ankety Dřevostavba roku ještě není nic rozhodnuto! 

Dana Jakoubková

Publicistka s náklonností ke smysluplným činům a věcem. Obdivuje brilantně provázané duchovní gangsterky, ale neodvrhne ani lyrické, tajemné, lakonické a současně vtipné příběhy s tématem originální syntézy křehkosti úmrtnosti.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Návštěvy dřevostaveb”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop