Sauna jako zdroj energie, relaxace a zdraví

Sauna jako zdroj energie, relaxace a zdraví

Redakce | Pátek, 20. březen 2020 |

Přidat na Seznam.cz

Přes 20 let se sauny stavěli všude. Často jsme je mohli najít ve sklepě, na půdě, prostě na každém volném místě se dokázalo vyprojektovat “ dobrou “ saunu. Dnes ovšem pojem “ dobrá sauna “ vidíme trochu jinak…

Saunování je naší vášní, proto jsme strávili nějaký čas ve Finsku a Lotyšsku a tam nám naplno došlo, že sauna není jen designový spotřebič, kde kamna generují teplo prospěšné pro organismus. Sauna není pouze prohřívárna. Neméně je to i relaxační část a ochlazovna pod širým nebem, protože čerstvý vzduch hraje v saunování stejně důležitou roli jako prohřívárna samotná.

Sauna je chrám očisty těla i duše současně. Je to komplexní péče o celé naše fyzické a duševní "já", kde prostředí a samotný zdroj tepla hrají stejně významnou roli. Popravdě vlastně nezáleží na tom, jestli se bavíme o finském, ruském nebo pobaltském saunování, byť každé má své specifika. To pojítko je jinde - očista těla a duše jako nedělitelný celek, prostor a krajina ve které jste, přírodní materiály, jimiž jste obklopeni a přírodní živel jako zdroj energie pro vaši relaxaci.

Jaké sauny máte na výběr?

Iglusauna - novinka ze Severní Evropy

Netradiční sauna která je vyrobena z více než 2500 kusů ručně opracovaných dřevěných šindelů. Kupulová střecha zajišťuje dokonalý konfort saunování díky ideální cirkulaci vzduchu.

iglu sauna

Oval sauna

Sudová sauna nádherného designu, to je oval sauna. Díky svému netradičnímu tvaru i relativně malá sauna nabízí výrazně větší užitný prostor, než byste čekali. V nabídce i praktická varianta s odpočívárnou.

Oval sauna

Sudové sauny

Pro svůj tvar, který minimalizuje objem vyhřátého vzduchu, se sudová sauna stala v mnoha zemí světa jednou z nejoblíbeněnších typů venkovních saun. Saunování v přírodě s výhledem do zahrady je opravdovým zážitkem, který může být umocněn klasickým vytápěním na dřevo.

Sudová sauna

SaunaPod

SaunaPod je elegantní a funkční řešení na podobném principu jako sudová sauna. Jeho kopulový tvar poskytuje maximální využitelnost prostoru bez zbytečného vyhřívání vzduchu v rozích u stropu a současně stabilitu, která je dána klasickým obdélníkovým půdorysem.

Je navržen pro pohodlí šesti osob, takže je vhodný nejen jako soukromá rodinná sauna, ale současně může být využíván jako komerční objekt i pro zákazníky horských chat, hotelů a kempů.

saunapod

Saunové koty

Plnohodnotný grilovací srub s centrálním grilem a z něho vstup do sauny o velikosti 4 nebo 6 m2 činí z této kombinované sauny nejuniverzálnější finskou kotu v naší nabídce. Jako odpočívárna k sauně slouží originální grilovací kota o velikosti 9 m2, která při vašich oslavách pojme pohodlně až 10 osob kolem otevřeného ohně.

Tento model tak není jen sauna, ale též celoroční altán s neopakovatelnou atmosférou.

Saunová kota

Rozmarné léto po finsku

Ať už jste romantická povaha a nebo střízlivý praktik, zaručeně oceníte koupací sudy. Jsou geniální jednoduchostí a nenáročností obsluhy - prostě zatopíte a za dvě hodiny si dopřejete neskutečnou koupel po širým nebem.

Svým naturálním vzezřením se skoro nechce věřit, že tento typ lázně pochází ze severu, ale vyzkoušejte koupel například, když sněží a poznáte, proč ji finové tak milují.

Veškeré dodávané koupací sudy mají vnitřní plastovou vložku pro delší životnost a minimální údržbu. Volit můžete vnitřní, nebo venkovní topení na dřevo, z nadstandardní výbavy potom LED osvětlení či vzduchovou masáž.

sud

Foto: netradicnisauna

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Zdravé bydlení”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop