Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Zdravé bydlení

Tisk
Sauna jako relaxace a zdroj energie

Sauna jako relaxace a zdroj energie

Redakce | Pondělí, 23. listopad 2015 |

Přes 20 let jsme stavěli sauny všude. Do sklepa, na půdu, do každého volného místa jsme vyprojektovali “ dobrou “ saunu. Dnes ovšem pojem “ dobrá sauna “ vidíme trochu jinak…

 

Saunování je naší vášní, proto jsme strávili nějaký čas ve Finsku a Lotyšsku a tam nám naplno došlo, že sauna není jen designový spotřebič, kde kamna generují teplo prospěšné pro organismus. Sauna není pouze prohřívárna. Neméně je to i relaxační část a ochlazovna pod širým nebem, protože čerstvý vzduch hraje v saunování stejně důležitou roli jako prohřívárna samotná.

Sauna je chrám očisty těla i duše současně. Je to komplexní péče o celé naše fyzické a duševní "já", kde prostředí a samotný zdroj tepla hrají stejně významnou roli. Popravdě vlastně nezáleží na tom, jestli se bavíme o finském, ruském nebo pobaltském saunování, byť každé má své specifika. To pojítko je jinde - očista těla a duše jako nedělitelný celek, prostor a krajina ve které jste, přírodní materiály, jimiž jste obklopeni a přírodní živel jako zdroj energie pro vaši relaxaci.

Jaké sauny máte na výběr?

iglu saunaIglusauna - novinka ze Severní Evropy

Netradiční sauna která je vyrobena z více než 2500 kusů ručně opracovaných dřevěných šindelů. Kupulová střecha zajišťuje dokonalý konfort saunování díky ideální cirkulaci vzduchu. V nabídce jsou 3 velikosti.

 

Oval saunaOval sauna

Sudová sauna nádherného designu, to je Oval sauna z naší nabídky. Díky svému netradičnímu tvaru i relativně malá sauna nabízí výrazně větší užitný prostor, než byste čekali. V nabídce i praktická varianta s odpočívárnou.

 

Sudová saunaSudové sauny

Pro svůj tvar, který minimalizuje objem vyhřátého vzduchu, se sudová sauna stala v mnoha zemí světa jednou z nejoblíbeněnších typů venkovních saun. Saunování v přírodě s výhledem do zahrady je opravdovým zážitkem, který může být umocněn klasickým vytápěním na dřevo.

 

saunapodSaunapod

SaunaPod je elegantní a funkční řešení na podobném principu jako sudová sauna. Jeho kopulový tvar poskytuje maximální využitelnost prostoru bez zbytečného vyhřívání vzduchu v rozích u stropu a současně stabilitu, která je dána klasickým obdélníkovým půdorysem. Je navržen pro pohodlí šesti osob, takže je vhodný nejen jako soukromá rodinná sauna, ale současně může být využíván jako komerční objekt i pro zákazníky horských chat, hotelů a kempů.

 

Saunová kotaSaunové koty

Plnohodnotný Grilovací srub s centrálním grilem a z něho vstup do sauny o velikosti 4 nebo 6 m2 činí z této kombinované sauny nejuniverzálnější finskou kotu v naší nabídce. Jako odpočívárna k sauně slouží originální Grilovací kota o velikosti 9 m2, která při vašich oslavách pojme pohodlně až 10 osob kolem otevřeného ohně. Tento model tak není jen sauna, ale též celoroční altán s neopakovatelnou atmosférou.

 

sudRozmarné léto po finsku

Ať už jste romantická povaha a nebo střízlivý praktik, zaručeně oceníte naše koupací sudy. Jsou geniální jednoduchostí a nenáročností obsluhy - prostě zatopíte a za dvě hodiny si dopřejete neskutečnou koupel po širým nebem. Svým naturálním vzezřením se skoro nechce věřit, že tento typ lázně pochází ze severu, ale vyzkoušejte koupel například, když sněží a poznáte, proč ji finové tak milují. Veškeré dodávané koupací sudy mají vnitřní plastovou vložku pro delší životnost a minimální údržbu. Volit můžete vnitřní, nebo venkovní topení na dřevo, z nadstandardní výbavy potom LED osvětlení či vzduchovou masáž.

Více na www.netradicnisauna.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Zdravé bydlení”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner