Dům na bázi dřeva

Tisk

Dřevostavby lépe, kvalitněji a hlavně více ekologicky

Redakce | Pondělí, 03. září 2018 |

Přidat na Seznam.cz

IMG 9243Podle této tříslovné mantry se pravděpodobně řídí ve společnosti NEMA Dřevostavby s.r.o.při výrobě dřevostaveb a vymýšlení nových a nových postupů a vychytávek. Představujeme vám tři z jejich novinek, které rozhodně stojí za zmínku.


Neviditelné kastlíky na žaluzie

kastliky 1kastliky 2Unikátní kastlíky vyrobené ze speciální desky Powerpanel od Fermacellu určené do exteriérů se osazují již ve výrobě přímo do stěny domu. Kastlíky tak nejsou viditelné a nijak nenarušují estetičnost domu.

 

Stěna dřevostavby NEMA Pasiv

Eko s dřevovláknem 1steico 2Nový typ skladby stěny vyvinutý pro pasivní dřevostavby je difuzně otevřený, díky čemuž dochází k přirozené regulaci vnitřní vlhkosti prostředí vzniklé běžným provozem v domácnosti. Na rozdíl od běžných pasivních dřevostaveb má díky vnější izolaci z minerální vaty dům s použitím této skladby minimální požární odstupy, proto si jej mohou postavit i majitelé výrazně menších pozemků.

Další výhodou skladby NEMA Pasiv je vyčlenění podstatné části izolace mimo zastavěnou plochu, takže stěny v takovémto domě ubírají z vnitřního prostoru velmi málo místa.

Stěna dřevostavby NEMA Eko+

Úplně nová skladba stěny určená pro ty, kteří chtějí bydlet v co nejekologičtější dřevostavbě. Díky dřevovláknité izolaci Steico nabízí tato skladba špičkové tepelněizolační vlastnosti. Nejznatelněji se tento materiál ve skladbě dřevostavby projeví v létě, kdy dochází k výrazně nižšímu ohřívání interiérů než při použití klasických materiálů (vata, polystyren). I když je přírodní dřevovláknitá izolace mnohem kvalitnější a ekologičtější, je cena dřevostavby s touto skladbou stále velmi příznivá.


Líbil se Vám článek?

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop