Dům na bázi dřeva

Tisk

V oblastech poničených záplavami vyrostou nové bytové domy

Tereza | Čtvrtek, 21. říjen 2010 |

Přidat na Seznam.cz haas_povodneKoncem letního období 2010 zasáhly Českou republiku opakovaně rozsáhlé bleskové povodně doprovázené lokálními záplavami. K velmi postiženým oblastem patřila severní část České republiky, k rozsáhlým poškozením lidských obydlí došlo zejména v Libereckém kraji.

Společnost HAAS FERTIGBAU se zúčastnila výběrového řízení ve městě Chrastava a obcích Bílý Kostel nad Nisou a Heřmanice, a to za účelem státní výstavby bytových a rodinných domů.

Velmi krátká doba výstavby a možnost nastěhování ihned po jejím dokončení, certifikovaný stavební systém montované dřevostavby HAAS FERTIGBAU, nízká energetická náročnost stavěných bytových a rodinných domů a tím značná úspora nákladů na jejich vytápění a budoucí provoz, vysoká životnost realizovaných staveb a další aspekty tohoto certifikovaného stavebního systému spolu s celorepublikovou působností společnosti HAAS FERTIGBAU jsou kritéria, která v této situaci opět velmi nabývají na významu.

Společnost HAAS FERTIGBAU v tomto výběrovém řízení na výstavbu nových bytových a rodinných domů v Libereckém kraji uspěla a okamžitě zahájila veškeré přípravné i realizační práce tak, aby tento nelehký a velmi prestižní projekt ( všechny nově stavěné bytové a rodinné domy musí být dokončeny a obcím předány nejpozději ke dni 6.2.2011 ) dokončila řádně a včas. Ve městě Chrastava budou realizovány 2 bytové domy s celkem 8 bytovými jednotkami, v obci Bílý Kostel nad Nisou 1 bytový dům s celkem 4 bytovými jednotkami a v obci Heřmanice 1 rodinný dům s 1 bytovou jednotkou. V pondělí 11.10.2010 došlo k převzetí stavenišť ve městě Chrastava a obci Bílý Kostel nad Nisou a na obou místech byla zahájena realizace základových konstrukcí. V obci Heřmanice probíhá legislativní příprava výstavby. O dalším průběhu Vás budeme postupně informovat.

Společnost HAAS FERTIGBAU tímto krokem navazuje mimo jiné na cenné zkušenosti, které získala v roce 2002, kdy postavila v rámci podpůrného vládního programu s názvem „DOMY VELKÉ VODY 2002" celkem 40 rodinných domů také v oblastech postižených povodněmi ( tehdy se jednalo o výstavbu v jihočeských obcích Blatná, Metly, Předmíř a Majdalena, přičemž výstavba všech 40 vrchních staveb rodinných domů mohla být díky certifikovanému systému HAAS FERTIGBAU realizována a předána k nastěhování, za dodržení všech technologických postupů, již za 2,5 měsíce od jejího zahájení...lidé v postižených oblastech se mohli tak co nejdříve nastěhovat do svých nových domovů ) a také na cenné zkušenosti získané v roce 2009, kdy dokázala postavit v rámci podpůrného vládního programu s názvem „DOMY VELKÉ VODY 2009", v podmínkách obdobných předchozí výstavbě v jižních Čechách, celkem 32 nových rodinných domů v oblastech postižených povodněmi (tato výstavba probíhala v moravskoslezských obcích Jeseník nad Odrou, Kunín a Životice u Nového Jičína ).

Společnosti HAAS FERTIGBAU tedy již potřetí získala prestižní státní mandát pro rozsáhlou výstavbu nových rodinných a bytových domů, které bude možno realizovat, díky osvědčenému certifikovanému systému montované dřevostavby s nízkou spotřebou energie v systému HAAS FERTIGBAU, ve velmi složitých podmínkám a ve velmi krátkém čase ( navíc v zimním období ), ale přesto v perfektním provedení a kvalitě.


Líbil se Vám článek?

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop