Dům na bázi dřeva

Tisk

Výstavba dřevostavby - video

Michal Babor | Pátek, 04. březen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Dřevostavba Futura freestyle Na jedinečném videu můžete zhlédnout stavbu dřevostavby Futury freestyle, která byla postavena naživo

1 : 1 na veletrhu Dřevostavby 2011 systémem NOVATOP firmy AGROP NOVA. Návštěvníci veletrhu se jí tak mohli obdivovat nejen zvenku, ale také zevnitř, kde mohli mimo jiné po schodišti vystoupit do loftového prostoru pod střechou. Přesvědčte se na vlastní oči o rychlosti výstavby dřevostavby, zvláště pokud je dům stavěn z předem připravených panelů.


Zrození dřevostavby Futura freestyle

skica dřevostavbyNa aktuální trendy v oblasti individuálního bydlení a trávení volného času zareagovalo architektonické studio Prodesi spolu s realizační firmou Domesi novým typovým projektem. Koncept projektu Futura FREESTYLE se zrodil ve chvíli, kdy se setkaly představy studia o inovativním a flexibilním životním prostoru s novou progresivní technologií masivních dřevěných panelů. Právě tato flexibilita dala dřevostavbě název  „freestyle": Tent typ dřevostavby je možné si vybrat z různých barevností fasády a také z šesti alternativ dispozic. Projekt je proto možné koncipovat jako rodinný dům, ale také jako víkendové bydlení či malou provozovnu.

Technologie dřevostavby

dřevostavba - čelní pohledTento nový prostorový koncept se studio Prodesi rozhodlo podtrhnout také volbou technologie. Vybralo si proto takovou, která mu umožnila použít naprosto minimalistické řešení celého obvodového pláště dřevostavby. Skladba obvodových stěn je tak jednoduchá, že ji tvoří pouhé tři vrstvy. Vnitřní povrch a zároveň nosnou konstrukci tvoří pohledové masivní vícevrstvé panely, které jsou zaizolovány vnějším kontaktním systémem s tenkovrstvou omítkou. Alternativou je samozřejmě volba dřevěného obkladu. Dřevěné elementy jsou vyráběny z šetrně obhospodařovaných lesů a dřevo pochází z drtivé většiny z Čech.

Interiér dřevostavby

interier dřevostavby interier dřevostavby Futura freestyleZákladem vnitřního uspořádání dřevostavby je myšlenka přízemního domu, v jehož části půdorysu je umožněn růst i do prostoru pod střechou. Dřevostavba má pak po započtení této plochy celkovou výměru až 108 m2. V přízemí v sobě dům obsahuje rozměrově i uspořádáním dispozici ne nepodobnou bytu 3+kk. Celkově je obytný prostor dřevostavby příjemně vzdušný díky „loftovému" řešení a také svému otevření se do prostoru pod střechu.

Kromě technologie a prostoru je možné označit za „progresivní" i cenu dřevostavby, která se v provedení na klíč včetně daně z přidané hodnoty a spodní stavby pohybuje pod 2,5 milionu korun při velikosti až 108 m2.

plánek dřevostavby č.1  plánek dřevostavby č.2

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Komentáře  

 
0 #4 mb 2017-01-19 14:15
hezké
Citovat
 
 
0 #3 Ivan 2013-08-03 07:37
skvělý
Citovat
 
 
0 #2 Eduard 2011-09-09 21:14
Drevo je drevo
Citovat
 
 
+3 #1 Jitka 2011-04-17 21:55
tak to je teda něco, doporučuji se podívat
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop