Tisk
Začínáme stavět dřevostavbu 1.díl: <small>Za kolik a jak velkou?</small>

Začínáme stavět dřevostavbu 1.díl: Za kolik a jak velkou?

Komerční sdělení | Úterý, 03. duben 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Často se na schůzkách s klienty setkávám s tím, že nevědí, jak začít s přípravou stavby domu a na koho se obrátit s projekcí a realizací. Tento seriál se pokusí vytvořit jednoduchý návod, jak na to. Co budete potřebovat vědět na samém začátku?

Nejdůležitější je na začátku si říct, kolik budete do domu chtít investovat. Pak je dobré se podívat na jakékoli typové domy, u kterých je uvedena kompletní cena. Ty najdete třeba na stránkách www.novahome.cz. Záměrně udávám tyto stránky, protože zde najdete opravdu kompletní ceníky domů až v pasivním standardu, nejen obecnou informaci s celkovou cenou.

K ceně bude ještě nutné připočíst cenu základové desky a přípojek. Ty lze bez vlastního projektu jen odhadovat. Obecně se dá ale říct, že u domu s užitnou plochou mezi 100 a 120 m² bude cena těchto dodávek kolem půl milionu korun i s rezervou.

Tímto krokem získáte rychlý přehled o cenách domů na trhu. Možná budete cenami nemile překvapeni, ale bez větší nebo menší míry svépomoci nižší nenajdete. Obecně také platí, že cena materiálu tvoří přibližně polovinu ceny domu. Společnost Novahome staví také pasivní domy, takže v ceníku najdete také ceny domů s možností čerpat dotaci z programu Nová Zelená úsporám. To pro vás může být vodítkem při rozhodování, zda budete stavět pasivní, nebo nízkoeneregetický dům.

Ing. Václav Pinďák

specialista společnosti 3AE s. r.o


Seriál Začínáme stavět dřevostavbu je součástí každého vydání časopisu DŘEVO&stavby. V příštím pokračování vám poradíme, zda byste si měli vybrat dům individuální, nebo typový.


Líbil se Vám článek?
gotop