Tisk
Jak probíhá stavba montované dřevostavby

Jak probíhá stavba montované dřevostavby

Jitka Příhodová | Úterý, 06. červen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Montovaná dřevostavba je jednoduchá a její hlavní předností je skutečnost, že se jedná o rychlou výstavbu, se kterou nebudete mít moc starostí. Cena je zde přesně dána, takže vás nepřekvapí nečekané výdaje navíc – alespoň ne v takové míře, jako se to může stát u jiných druhů staveb. Můžete se také spolehnout na kvalitu materiálu, ze kterého je stavba postavena. Jedná se o prefabrikované části konstrukce, které jsou právě díky prefabrikaci zárukou kvality. Panely se vyrábějí v suchu ve výrobních halách a s naprostou počítačovou přesností. Jak tedy stavba montované dřevostavby probíhá?

Výběr konkrétního typu – z katalogu nebo na míru

Montovaná dřevostavba je dům, který je postaven z předem vyrobených panelů a obvykle se dodává na klíč. Můžete si vybrat z široké nabídky konkrétních typů z katalogu, je to levnější. Šíře výběru záleží na vybraném dodavateli. Jestliže si nevyberete z katalogových domů, můžete si nechat navrhnout montovaný dům na míru podle vlastních představ. Takový dům se staví také z prefabrikovaných panelů a stavba je skoro stejně rychlá, jako u domů z katalogu. Sami si také vybíráte vnitřní vybavení, typ oken, podlahové krytiny apod. To znamená, že do procesu stavby můžete zasahovat dost výrazně. Logicky je takový individuální dům stále častěji upřednostňován, i když je o něco dražší než vybraný dům z katalogu bez připomínek.

Hrubá stavba během několika dnů

Hrubou stavbu montované dřevostavby vám zkušená firma postaví během několika dní. Je to taková skládačka. Hrubou stavbou jsou myšleny nejen obvodové zdi a podlaha, ale také kompletní střecha. Ještě než vám dodavatel postaví hrubou stavbu, musíte podepsat smlouvu. Od popisu smlouvy se v řádech měsíců vyrobí dané prefabrikované panely a vše co je potřeba, až poté dorazí parta montérů a hrubou stavbu za týden postaví. Nezní to lákavě?

Dokončovací práce pod střechou

montovana drevostavba 2 thumbPo dokončení hrubé stavby se řemeslníci přesunou dovnitř, pod střechu. Už je nebude omezovat počasí a mohou v klidu dodělat dokončovací práce, které spolknou dalších několik týdnů. Montovaná dřevostavba je výhodná mimo jiné v tom, že za celou stavbu ručí jeden dodavatel, realizuje hrubou stavbu i interiér a díky tomu vše běží jako na drátkách. Montovaná dřevostavba je typická stavba, u které se vyplatí nechat si ji postavit na klíč.

Možnost dostavby svépomocí nebo jen předání klíčů

Jestliže se chcete do stavby své montované dřevostavby sami zapojit, není to problém. Stačí se domluvit s dodavatelem, mít dostatek času, odhodlání a také určitou zručnost. Samozřejmě si můžete nechat postavit dům na klíč, což znamená, že vám dodavatel dodá stavbu ve stavu, kdy je připravena k nastěhování. Pokud však chcete přiložit ruku k dílu, můžete si část stavby organizovat sami. Vlastními silami si můžete zajistit například montáž příček, instalaci sanity nebo pokládku podlahové krytiny.

Užijte si svou novou montovanou dřevostavbu podle vlastního výběru!

 


Líbil se Vám článek?
gotop