Tisk
Designový i praktický doplněk dřevostavby? Stínící technika!

Designový i praktický doplněk dřevostavby? Stínící technika!

Komerční sdělení | Pondělí, 19. březen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Není nic hezčího, než probuzení v novém, vysněném domově. Pokud vás ale probudí sluneční paprsky už v pět ráno, celá idylka se okamžitě zhroutí. Žaluzie či rolety tento problém vyřeší za vás. Jaké ale zvolit, aby ladily i k dřevostavbě a nepůsobily jako pěst na oko?

 

Žaluzie a rolety už dávno nejsou ošklivým lapačem prachu, který by hyzdil domácnost. Naopak, vyrábí se tolik typů v nejrůznějších barevných provedeních, že si je naopak můžete vybrat tak, aby vám interiér doladily. Kromě toho mají i další výhody, zabraňují přehřívání interiéru i úniku tepla a ušetříte díky nim jak na výdajích za klimatizaci, tak za topení.


dřevěné žaluzieDřevo a dřevo

Nejsnazší variantou je sázka na dřevěnou žaluzii, se kterou dokreslíte atmosféru přírodního, útulného bydlení ze dřeva. Jednotlivé lamely dřevěných žaluzií se vyrábějí z kanadské lípy, která je známá svou kvalitou. Dřevo se namoří na nejrůznější odstíny, takže lze sladit s jakýmkoliv dřevěným stylem, který interiéru vévodí. K lamelám ladí i horní profil, tak aby žaluzie působila přirozeně.

vnitřní stínění kancelářeTrendy látkové rolety

Látkové rolety jsou čím dál tím oblíbenější variantou stínění. Kromě toho, že v široké nabídce nejrůznějších barev a vzorů najdete řešení pro jakýkoliv interiér, volíte si také, jakou úroveň zastínění od rolety očekáváte. Pořídit si můžete rolety, které jsou podobně průhledné jako záclona, nebo plně zatemňující rolety. Ti nejnáročnější mohou vsadit na kombinaci obojího, duorolety den a noc, se kterými si přes den užijete dostatek přirozeného světla z venku a v noci si naopak zachováte dostatek soukromí.

vnitřní žaluzieHliníková klasika

Chybu rozhodně neuděláte, pokud zvolíte klasické hliníkové žaluzie. Do moderních interiérů volte klidně výrazné barvy, nemusíte se bát ani oblíbené fialové či žluté. Hliníkové žaluzie ale dobře vypadají i v přírodně zaměřených interiérech, kde mohou být jen nenápadným funkčním doplňkem. Barvu si můžete libovolně vybrat ze vzorníku RAL.

Dovnitř nebo ven?

Stínící techniku můžete umístit ven i dovnitř, záleží, která možnost vám více vyhovuje. U vnitřních žaluzií a rolet si snadno můžete hrát s designem, vyrábí se ve spoustě barevných variant či vzorech. Venkovní stínění zase brání okno před nepříznivými vlivy počasí, opticky chrání okno před zloději a zároveň se vyplatí i jako protihluková bariéra, třeba u oken, které vedou do ulice.


Namontujte si je sami

Stínící technika se dnes vyrábí tak, aby se montovala co nejsnáze a zvládl to každý sám. U většiny montáží si vystačíte s papírovým návodem, pustit si ale můžete také videa, kde si můžete prohlédnout krok po kroku. A ušetřené peníze za montáže můžete investovat třeba do dalších vylepšováků ve vaší domácnosti.

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop