Novinky Schiedel reagují na zvýšenou poptávku po alternativních zdrojích

Novinky Schiedel reagují na zvýšenou poptávku po alternativních zdrojích

Komerční sdělení | Pátek, 26. srpen 2022 |

Přidat na Seznam.cz

Těsně před začátkem topné sezóny uvádí společnost Schiedel na trh dvě novinky. Krbová kamna Schiedel SARGAS a MIMAS v kombinaci s komínovým systémem Schiedel Permeter Smooth Air. Portfolio komínových těles s kompatibilními krbovými kamny se tak rozroste o dvě cenově zajímavé varianty.

„Schiedel si je vědom zvyšující se poptávky po alternativních zdrojích tepla, zároveň však cítíme napjatost situace. Proto jsme se rozhodli nabídnout alternativu k dražším typům komínových systémů s integrovaným krbem, které nebudou takovou zátěží pro rodinný rozpočet a zároveň je možné je instalovat i do zaběhnutých domácností," říká obchodní a marketingový ředitel společnosti Schiedel Jan Housa.

Součástí obou variant jsou moderní krbová kamna s přímo napojeným komínovým systémem Permeter Smooth Air. Napojení komínu shora je pro kombinované systémy Schiedel typické. Zákazník tak ušetří cca polovinu zastavěné plochy oproti běžnému napojení samostatných krbových kamen na klasický zděný nebo nerezový komín. Vysoká kvalita zpracování a standard výrobce zaručuje vysokou účinnost s minimálním ekologickým dopadem na rozdíl od některých levných necertifikovaných variant nabízených na našem trhu.

Novinka MIMAS okouzlí svým oblým tvarem, SARGAS naopak více reflektuje klasický tvar čtyřhranných krbových vložek. Odvod spalin je zajištěn stejně jako u varianty SIRIUS komínovým tělesem Permeter Smooth Air, který rovněž zajišťuje přívod vzduchu potřebného k hoření meziprostorem v komínovém tělese. Novinky SARGAS a MIMAS tak svým zpracováním vyhoví současným standardům moderní výstavby, a to zejména v požadavku na nezávislost systému na vzduchu z místnosti.

DrevoaStavby.cz | NOVINKA Schiedel MIMASDrevoaStavby.cz | NOVINKA Scheidel SARGAS

 

Výhodou systémových řešení Schiedel je komplexní dodání veškerých komponentů nutných k bezpečnému provozu v jednom balíčku. Zákazníka tak nečeká složité shánění nedodaných komponentů a hledání vyhovujícího řešení, zejména v souvislosti s přívodem vzduchu do krbové vložky.

Zařazení krbové vložky do projektu u novostavby je vítaným krokem při žádosti o stavební povolení. Důvodem je využití obnovitelného zdroje energie, které je při zpracování žádosti hodnoceno pozitivně. Schiedel stavebníkům novostaveb pro výrazné zvýšení komfortu doporučuje i instalaci řízeného větrání s rekuperací tepla, které dodá dostatek čerstvého vzduchu do utěsněných prostor.

Touto kombinací obdrží žadatel stavební povolení s jistotou. Nadto získá úsporný koncept, zdravý interiér a maximální pohodlí. „Součástí filosofie naší firmy je spokojený zákazník. K tomu je nezbytná široká nabídka komplexních systémů, která klade minimální nároky na stavebníky. Výběr vhodného větracího systému a vytápění, jeho dodání a instalaci může zákazník nechat zcela na nás," dodává Jan Housa.

Více informací o komínových systémech Schiedel s integrovaným krbem→

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop