Zajímavé realizace dřevostaveb

Tisk
ČEEP: <small>Pasivní rodinný dům </small>

ČEEP: Pasivní rodinný dům

Michal Babor | Pondělí, 29. listopad 2010 |

Přidat na Seznam.cz

Titulem Česká energetická a ekologická stavba 2009 se může kromě dalších realizací

pyšnit také pasivní rodinný dům postavený společností H.L.C. v Dubňanech. 

Tento titul získala stavba v osmém ročníku stejnojmenné soutěže, kterou vyhlašuje Ministerstvo průmyslu a obchodu, Ministerstvo pro místní rozvoj a Ministerstvo životního prostředí. Dům je Konstrukčně proveden jako ekologická dřevostavba a zároveň jako experimentální objekt s ohledem na použité systémy řízení pro inteligentní domy. Konstrukce obvodového pláště (obvodové stěny a střechy) jsou vybaveny čidly na měření vlhkosti a teploty v konstrukci.

Cílem celostátní soutěže, která se letos konala již po osmé, je prezentovat nízkoenergetické a pasivní stavby a projekty v oblasti energetiky, které významným způsobem snižují energetickou náročnost, zvyšují energetickou účinnost využití energetických zdrojů a přispívají tak ke zlepšení životního prostředí v ČR.

Odborná porota vybírala letos z rekordních 56 staveb a projektů, z nichž téměř třetinu tvořily stavby pro bydlení včetně dřevostaveb. Podobně jako v loňském roce byly mezi oceněnými projekty nejen stavby pro bydlení, ale také budovy občanské vybavenosti (správní pavilon ZŠ Slivenec, mateřská škola v Mariánských Lázních) nebo obecní kotelny (bioplynová stanice).

Kompletní zpráva ke stažení

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora


Líbil se Vám článek?

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop