Dodatky k článkům

DřevoStavby – Dodatky k časopisu

Místo dvou domů jedna dřevostavba

Redakce | Pondělí, 09. leden 2017

Místo dvou domů jedna dřevostavbaRodina se dvěma dětmi si chtěla postavit jak rodinný dům, tak také sousední budovu pro prázdninové byty v bezprostřední blízkosti rodinného domu. Pozemek představuje extrémní výzvu: Nejedná se o stavební pozemek v běžném smyslu, je možné jej popsat spíše jako svahovou hranu mezi dvěma příjezdovými komunikacemi.


Líbil se Vám článek?

Dotace Modrá úsporám – realita nebo fikce?

Dana Jakoubková | Středa, 30. listopad 2016

Dotace Modrá úsporám – realita nebo fikce?Téměř každá redakční návštěva dřevostavby rodinného domu se točí kolem propojení domu se zahradou. Skoro u každého domu se zrcadlí jezírko. Je to krása. Nejen to pokoukání, ale i fakt, že lidé si potřebu spojení s přírodou uvědomují. Troufám si doufat, že na pozadí této touhy je i snaha o udržitelné bydlení, neboť jak v souvislosti se zahradou, tak s jezírkem budou nutně řešit potřebu vody. Když ne dnes, tak zítra jistě.


Líbil se Vám článek?

Nepodceňujte technický dozor na stavbě, je na vaší straně

Dana Jakoubková | Středa, 30. listopad 2016

Nepodceňujte technický dozor na stavbě, je na vaší straně
Neznalost postupů a návazností při výstavbě dokáže nabourat nejenom rozpočet, ale i stavbu samotnou. Stojí totiž při ní proti sobě dva zájmy: váš jako toho, kdo chce mít dům postaven kvalitně, a stavební firmy, která chce za co nejmenšího vkladu peněz i času vydělat co nejvíce. Proto je dobré mít k ruce někoho, kdo bude hájit vaše zájmy, nebo-li dozorovat stavbu jak ve smyslu kvality materiálů a pracovních postupů toho, kdo vám dům staví, tak s ohledem na položkový rozpočet v prováděcí dokumentaci, který může mít zhotovitel tendenci navyšovat.


Líbil se Vám článek?

Luxusní "maringotka" v duchu minimalismu

Dana Jakoubková | Středa, 30. listopad 2016

Luxusní "maringotka" v duchu minimalismuMalý domek představuje všechno, co lze nazvat rozumným, a to ekonomicky, sociálně, ekologicky i esteticky. S ideou, že život je krátký, nacházíme smysl hlavně ve sdílení, flexibilitě a existenci bez dluhů. Dobrý design by ale měl být k dispozici každému, bez ohledu na jeho socio-ekonomický stav. Prostor navíc nepotřebujete, nebude používat, a je zbytečné za něj platit.

 


Líbil se Vám článek?

Pod Bukovou horou

Dana Jakoubková | Pondělí, 19. září 2016

Pod Bukovou horouDrobná, nekomplikovaná a celkově věcná stavba stojí na minimalistických základech. Interpretuje se však zcela svébytným způsobem. Kubický tvar a funkční minimum nepřestavuje složitou nápadnost, nýbrž jednoduchou ideu, která v kontextu s blízkým i vzdáleným okolím utváří skutečně nevšední charakter celku.


Líbil se Vám článek?

Sálavé topné panely

Dana Jakoubková | Pondělí, 19. září 2016

Sálavé topné panelyNa příjem sálavého tepla je díky slunci a ohni každý živý organismus geneticky připraven a vnímá jej pozitivně. Sálavé topné systémy jsou velmi flexibilní, rychle automaticky reagují na dodatečné tepelné zisky v jednotlivých prostorách domu a jsou tak schopné zajistit nižší energetickou náročnost budovy.


Líbil se Vám článek?

Malý = zelený – ministavby pro bydlení

Dana Jakoubková | Pátek, 05. srpen 2016

Malý = zelený – ministavby pro bydleníVýraz „zelený“ je v souvislosti se životním stylem už tolik nadužíván, že skoro ztratil na významu. Ale už jen prostý fakt, že jste se rozhodli žít v malém domě, je podstatně „zelenější“, než velký zateplený dům, který má solární panely a vegetační střechu. Nemám pochybnosti o tom, že malé domky vedou k jednomu z nejzelenějších způsobů života, jaký v současnosti existuje.


Líbil se Vám článek?

Stavební projekt – cena, výběr, obsah

Dana Jakoubková | Pondělí, 06. červen 2016

Stavební projekt – cena, výběr, obsahRčení ´Kdo šetří, má za tři´ je sice obligátním zaklínadlem, ale ošidit kvalitu stavebního projektu může ve výsledku znamenat nemalou ztrátu na druhém konci stavebního řetězce. I když se cena, v závislosti na parametrech plánovaného domu, může jevit jako suma značná, právě ve chvíli, kdy zaplatíte za kvalitní projekt a ne jen za „okótovanou studii“, jste začali skutečně šetřit.


Líbil se Vám článek?

Aleš Brotánek: Dřevostavby spějí k větší energetické soběstačnosti!

Lucie Němcová | Pondělí, 02. květen 2016

Aleš Brotánek: Dřevostavby spějí k větší energetické soběstačnosti!Již léta víří stojaté vody českého stavebnictví realizacemi neotřelých úsporných domů, kde to voní hlínou a dřevem, a s neutuchajícím nadšením promlouvá k laikům i odborníkům, kterým opakovaně rozkrývá nové obzory. Jestli někoho můžeme bez pochyby zařadit k nadšeným propagátorům dřevostaveb u nás, pak je to právě architekt Aleš Brotánek.


Líbil se Vám článek?

DŘEVO&stavby 1/2016 - Pasivní dům znamená nezávislost (dodatek k rozhovoru)

Agáta Jankovská | Pátek, 05. únor 2016

Dodatek k rozhovoru s Ing. Rostislavem Kubíčkem


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop