Dodatky k článkům

DřevoStavby – Dodatky k časopisu

Místo dvou domů jedna dřevostavba

Redakce | Pondělí, 09. leden 2017

Místo dvou domů jedna dřevostavbaRodina se dvěma dětmi si chtěla postavit jak rodinný dům, tak také sousední budovu pro prázdninové byty v bezprostřední blízkosti rodinného domu. Pozemek představuje extrémní výzvu: Nejedná se o stavební pozemek v běžném smyslu, je možné jej popsat spíše jako svahovou hranu mezi dvěma příjezdovými komunikacemi.


Líbil se Vám článek?

Dotace Modrá úsporám – realita nebo fikce?

Dana Jakoubková | Středa, 30. listopad 2016

Dotace Modrá úsporám – realita nebo fikce?Téměř každá redakční návštěva dřevostavby rodinného domu se točí kolem propojení domu se zahradou. Skoro u každého domu se zrcadlí jezírko. Je to krása. Nejen to pokoukání, ale i fakt, že lidé si potřebu spojení s přírodou uvědomují. Troufám si doufat, že na pozadí této touhy je i snaha o udržitelné bydlení, neboť jak v souvislosti se zahradou, tak s jezírkem budou nutně řešit potřebu vody. Když ne dnes, tak zítra jistě.


Líbil se Vám článek?

Nepodceňujte technický dozor na stavbě, je na vaší straně

Dana Jakoubková | Středa, 30. listopad 2016

Nepodceňujte technický dozor na stavbě, je na vaší straně
Neznalost postupů a návazností při výstavbě dokáže nabourat nejenom rozpočet, ale i stavbu samotnou. Stojí totiž při ní proti sobě dva zájmy: váš jako toho, kdo chce mít dům postaven kvalitně, a stavební firmy, která chce za co nejmenšího vkladu peněz i času vydělat co nejvíce. Proto je dobré mít k ruce někoho, kdo bude hájit vaše zájmy, nebo-li dozorovat stavbu jak ve smyslu kvality materiálů a pracovních postupů toho, kdo vám dům staví, tak s ohledem na položkový rozpočet v prováděcí dokumentaci, který může mít zhotovitel tendenci navyšovat.


Líbil se Vám článek?

Luxusní "maringotka" v duchu minimalismu

Dana Jakoubková | Středa, 30. listopad 2016

Luxusní "maringotka" v duchu minimalismuMalý domek představuje všechno, co lze nazvat rozumným, a to ekonomicky, sociálně, ekologicky i esteticky. S ideou, že život je krátký, nacházíme smysl hlavně ve sdílení, flexibilitě a existenci bez dluhů. Dobrý design by ale měl být k dispozici každému, bez ohledu na jeho socio-ekonomický stav. Prostor navíc nepotřebujete, nebude používat, a je zbytečné za něj platit.

 


Líbil se Vám článek?

Pod Bukovou horou

Dana Jakoubková | Pondělí, 19. září 2016

Pod Bukovou horouDrobná, nekomplikovaná a celkově věcná stavba stojí na minimalistických základech. Interpretuje se však zcela svébytným způsobem. Kubický tvar a funkční minimum nepřestavuje složitou nápadnost, nýbrž jednoduchou ideu, která v kontextu s blízkým i vzdáleným okolím utváří skutečně nevšední charakter celku.


Líbil se Vám článek?

Sálavé topné panely

Dana Jakoubková | Pondělí, 19. září 2016

Sálavé topné panelyNa příjem sálavého tepla je díky slunci a ohni každý živý organismus geneticky připraven a vnímá jej pozitivně. Sálavé topné systémy jsou velmi flexibilní, rychle automaticky reagují na dodatečné tepelné zisky v jednotlivých prostorách domu a jsou tak schopné zajistit nižší energetickou náročnost budovy.


Líbil se Vám článek?

Malý = zelený – ministavby pro bydlení

Dana Jakoubková | Pátek, 05. srpen 2016

Malý = zelený – ministavby pro bydleníVýraz „zelený“ je v souvislosti se životním stylem už tolik nadužíván, že skoro ztratil na významu. Ale už jen prostý fakt, že jste se rozhodli žít v malém domě, je podstatně „zelenější“, než velký zateplený dům, který má solární panely a vegetační střechu. Nemám pochybnosti o tom, že malé domky vedou k jednomu z nejzelenějších způsobů života, jaký v současnosti existuje.


Líbil se Vám článek?

Prováděcí dokumentace je při stavbě dřevostavby klíčová. Bez ní se může stavba pěkně prodražit

Dana Jakoubková | Středa, 24. červen 2020

Prováděcí dokumentace je při stavbě dřevostavby klíčová. Bez ní se může stavba pěkně prodražitRčení „Kdo šetří, má za tři" je sice obligátním zaklínadlem, ale ošidit kvalitu stavebního projektu může ve výsledku znamenat nemalou ztrátu na druhém konci stavebního řetězce. I když se cena, v závislosti na parametrech plánovaného domu, může jevit jako suma značná, právě ve chvíli, kdy zaplatíte za kvalitní projekt a nejen za „okótovanou studii“, jste začali skutečně šetřit.

Aleš Brotánek: Dřevostavby spějí k větší energetické soběstačnosti!

Lucie Němcová | Pondělí, 02. květen 2016

Aleš Brotánek: Dřevostavby spějí k větší energetické soběstačnosti!Již léta víří stojaté vody českého stavebnictví realizacemi neotřelých úsporných domů, kde to voní hlínou a dřevem, a s neutuchajícím nadšením promlouvá k laikům i odborníkům, kterým opakovaně rozkrývá nové obzory. Jestli někoho můžeme bez pochyby zařadit k nadšeným propagátorům dřevostaveb u nás, pak je to právě architekt Aleš Brotánek.


Líbil se Vám článek?

DŘEVO&stavby 1/2016 - Pasivní dům znamená nezávislost (dodatek k rozhovoru)

Agáta Jankovská | Pátek, 05. únor 2016

Dodatek k rozhovoru s Ing. Rostislavem Kubíčkem


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop