Tisk
Hospodářská krize očima designéra

Hospodářská krize očima designéra

Dagmar Šimonová | Úterý, 27. prosinec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Krize je v dnešní době jedním z prvních témat všech společenských konverzací. Pokusili jste se už někdy představit si krizi v hmotné formě? Jak by mohla vypadat, ukazuje svým dílem amsterdamský designér Frank Tjepkema, který byl po návštěvě Design weeku v říjnu 2011 ohromen, jak malý, respektive žádný odraz velké krize, sužující celou Evropu a okolní svět, je vidět na poli umění a designu.

Recession chair je vyrobena z obyčejné dřevěné židle od Ikey

Recession chairRecession chairDesignér Frank Tjepkema své dílo prezentuje jednoduše: „Úpadek vlivem finanční krize znamená ubývání, utahování opasků, snižování prostředků na minimum. Chtěl jsem ho vyjádřit expresivně, vdechnout ho do nějakého díla tak, aby to každý pochopil a cítil. Vzal jsem jednoduchou masově vyráběnou židli z obchodního domu Ikea a obrousil jí do posledního možného, ještě stabilního tvaru."

Recession chair"Židle je tak ukázkou normálního stavu, který soustavně a postupně nahlodává krize. Přestože židle působí na první pohled jako fungující celek, jen těžko by unesla váhu někoho, kdo by v ní hledal pevnou oporu.“

Umělecká kompozice sestává celkem ze dvou kusů – jeden je krizí teprve „nahlodaný“, ten druhý je pak obroušen „na kost“ v celé své hmotě.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop