Časopis DŘEVO&stavby 6/2015
Tento článek vyšel v: Časopis DŘEVO&stavby 6/2015
Objednejte si krásně vonící výtisk časopisu s kvalitními fotografiemi pouze za 50 Kč
Objednat časopis
Tisk
Světla s esencí přírody

Světla s esencí přírody

Lucie Němcová | Pondělí, 21. prosinec 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Tereza Kouklová a Petr Cichoň se odmítli smířit s faktem, že designové osvětlení musí být drahé a pro běžného zákazníka nedostupné. Že to jde i jinak, je přesvědčila jejich zkušenost a osobní setkání s kreativními tvůrci. Založili tedy značku designovou Claro.

 

Značka claro., což ve španělštině znamená „jasný“, vznikla neplánovaně. Nápad vyvstal při sestavování sortimentu pro společnost, která se zabývá pronájmem nábytku pro začínající domácnosti a pronajímatele bytů. Během hledání vhodného osvětlení se majitelé seznámili s celou řadou mimořádně zajímavých produktů i tvůrců, kteří dokazovali, že kvalitní a zároveň designová světla nemusí být něčím nedostupným pro pár vyvolených...

Galula Sininho_light_all

 

Tak vznikla myšlenka vytvořit značku, showroom a jednoduchý e-shop. Kromě skutečného významu slova „claro” má být jasná i podnikatelská filozofie, což zvýrazňuje tečka na konci názvu. „Naší ambicí není stát se konkurentem širokosortimentálních prodejců světel. Určitě pak nechceme navrhovat interiéry či nabízet sofistikovaná světelná řešení. Namísto toho chceme být originálním butikem, nabízejícím charakteristický styl a značky, jenž nejde na trhu běžně najít. Vždy však výhradně za příjemné ceny dostupné pro běžného zákazníka,“ vysvětlují zakladatelé Tereza a Petr.

claro

Design světel Claro. má však společného jmenovatele, a tím je inspirace přirozenou krásou přírody. Materiály, tvary i barvy, které navodí pocit, že jsme do domu vnesli kus třeba kus lesa. „Světla pocházejí z široké části světa od Evropy přes Asii až po Blízký východ. Jejich výrobci jsou zpravidla menší designové dílny. Při výběru se neřídíme módními trendy, ale výhradně vlastním vkusem. Vybíráme jen taková světla, která bychom si dali do bytu sami (uznejte, že to může být občas docela limitující kritérium). Věříme však, že jen tak jsme schopni z práce mít dlouhodobě radost."

Foto: archiv claro.

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (2)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop