Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Jak se pozná opravdu dobrá interiérová klika?

Komerční sdělení | Úterý, 19. říjen 2021 |

Přidat na Seznam.cz

Možnosti výběru funkčních bytových doplňků jsou nepřeberné, dveřní a okenní kování pochopitelně nejsou výjimkou. Ačkoliv nás designové trendy posledních let neomylně směřují k designové čistotě a minimalismu, stále je řada našich interiérů tradičních nebo třeba rustikálních. Kliky se během dne dotkneme mockrát, je to prvek, který budeme mít doma opravdu dlouho, dokážeme proto zvolit to správné dveřní kování pro naši domácnost?

Obecně platí nutnost individuálního řešení pro každý interiér. Považujme technickou kvalitu za vyřešenou a soustřeďme se na dva hlavní aspekty, které určí dlouhodobou spokojenost s dveřním kováním - ergonomii a design.

DrevoStavby-Cobra-dobraklika1

obr.: Cobra Q Ultima - poznávacím znakem kování Q Ultima jsou jednoduchost a elegance. Matný černý povrch okouzlí v elegantních dřevěných i bílých minimalistických interiérech. Kolekce Cobra Q získala nejprestižnější světová designová ocenění včetně Red Dot Award 2019. Zdroj: Cobra

Design a úchop kliky


„Úchop kliky je zcela zásadní, důležitá je optimální velikost pro všechny členy domácnosti. Lépe je koupit mírně větší kliku, než zbytečně titěrnou. Masívní kliky dodají pocit bytelnosti do větších prostor, menší kliky jsou vhodné do menších bytů. A pozor na ostré hrany, které mohou být při častém používání vyloženě nepříjemné," říká Kristina Boda, ředitelka společnosti Cobra, největšího českého dodavatele dveřních kování.

Při výběru dveřního kování je dobré vědět, co od kliky očekáváme - je to jen mechanický nástroj otevírající dveře nebo má potrhnout charakter bytu? Design kliky musí jít ruku v ruce s pojetím celého interiéru.

Moderní jednoduché vybavení bytu vyžaduje kliky bez zdobných detailů, naopak rustikální domácnosti přivítají designový návrat v čase ke kulatým tvarům s prolisy nebo kovanými detaily.

DrevoStavby-Cobra-dobraklika2

obr.: Cobra Aphrodite a Athena z kolekce Black Smith - novinky roku 2021 zaujmou nejen moderní estetickou čistotou, ale i elegantním titanovým povrchem. Svými křivkami i barvou nežádají o dominanci v interiéru, spíše vhodně doplní moderní charakter vašeho bytu. Zdroj: Cobra

Jaké kování je podle posledních trendů nejoblíbenější ze strany klientů?


Vnímáme příklon k moderním klikám s čistým až minimalistickým designem. Estetická střídmost vede k nahrazování štítových kování rozetovými, často se montuje pouze klika bez spodní rozety.

Za vzor si vezměme vlajkovou loď Cobry - kolekci dveřních kování Cobra Q, oceněnou na nejprestižnějších designových soutěžích.

Přímé linie a estetická čistota a hlavně příkladná ergonomie, to jsou aspekty, které předurčují minimalistické kliky do moderních interiérů.

DrevoStavby-Cobra-dobraklika3

obr.: Cobra Black Smith - na pohled čistota a jednoduchost, na dotek jedinečnost a řemeslo - to je kovaná klika z kolekce kovaných výrobků Black Smith. Nebojte se je použít i do vlhkých prostor vašich domácností, vydrží totiž téměř vše. Zdroj: Cobra

Kované kliky Cobra Black Smith


„Utečme od unifikovaných řešení, v Cobře věříme, že každý dům či byt si zaslouží svůj osobitý styl. Modelem, který může vnést kontrast mezi modernou a tradicí je třeba kolekce Cobra Black Smith propojující skutečné kovářské řemeslo s moderními postupy a designy," vysvětluje Kristina Boda z Cobry.

„Takové kování můžete použít jak do moderních interiérů jako kontrastní prvek nebo vybrat model, který bude vyhovovat vyloženě rustikálnímu interiéru," dodává.

Představte si, že se denně dotýkáte sametového povrchu kliky ukrývající oheň kovářské výhně, v provedení, které bude přesně odpovídat stylu vaší domácnosti.

DrevoStavby-Cobra-dobraklika4

obr.: Cobra Design line - ucelená kolekce prémiových dveřních kování v minimalistickém designu. Umírněný design, estetická čistota, trvalá kvalita, to jsou hodnoty, které lze ocenit v každém moderním interiéru. Zdroj: Cobra

Každý projekt si zaslouží své vlastní ideální řešení - správný výběr kliky ocení uživatelé po dlouhá léta. Šíře sortimentu COBRA z pohledu designů, materiálů i cenových úrovní poskytuje jistotu, že není nutné dělat kompromisy a můžeme volit správně.

DrevoStavby-Cobra-dobraklika5

obr.: Cobra 2165 - až na hranu minimalismu nás přenese klika Cobra 2165. Puristicky přímé tvary a pečlivé zpracování hran zajistí, že klika bude poutat vaši pozornost dlouhá léta. Volit můžeme mezi povrchem z matného chromu, niklu nebo černou variantou. Zdroj: Cobra

COBRA interiérové kliky→

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop