Tisk
Paraván v dřevostavbě nemusí být jen dřevěný...

Paraván v dřevostavbě nemusí být jen dřevěný...

Úterý, 21. červen 2011 |

Přidat na Seznam.cz Velkou výhodou paravánu je jeho lehkost a mobilita – ve chvíli se může přenést jinam a sloužit jiným způsobem. Stylový paraván přinese do interiéru změnu: předělí velkou místnost, dá se z něj vytvořit převlékací kout v ložnici nebo udělá soukromí kolem stolu s počítačem.

Paravány z mnoha materiálů

paravent.Ligne_Roset_paravan_ENDLESSParaván je nadmíru praktická variabilní stěna, jejíž předností je lehkost, mobilita a velký výběr materiálů, které se lehce dají přizpůsobit jakémukoliv interiéru. Ke starým perleťovým, malovaným, dřevěným nebo hedvábným paravánům přibývají designové kovové nebo plastové kousky; stálou klasikou je bambus. Paraván můžete mít ještě z mnoha dalších materiálů, třeba v kombinacích textil a dřevo, plast a kov. Záleží na kvalitě zpracování a kreativitě. V dřevostavbě se paraván například dá dobře sladit s odstínem palubkových obkladů, ale nemusí být jen dřevěný. Ke dřevu na stěnách se výborně hodí třeba výplety paravánu z lýka, trávy nebo výplně z pergamenu.

Kompaktní, průsvitné i průhledné...

27EB8247Paraván může být neprůhledný anebo průsvitný. Ten bývá potažený jemnou tkaninou či hedvábným papírem a propouští rozptýlené světlo. Paravány poloprůhledné bývají vyrobeny z perforovaných výplní, výpletů nebo lamel. Některé paravány jsou zcela průhledné, bez výplně - tvoří je jen kovová nebo dřevěná konstrukce. Moc toho tedy neschovají, slouží jako designový prvek interiéru a také jako vysoký němý sluha – přehodí se přes něj šaty. Některé kompaktní paravány mají z jedné strany poličky a kapsy, získáme s nimi i úložný prostor na drobnosti.

Šatna i počítačové centrum za paravánem

kika.12266319_2_z42cf783b-dd73-4ed3-98b6-d35927cf5ed9Paraván je multifunkční, dá se různě složit nebo ponechat rozložený skoro v přímce, takže lze různým způsobem oddělit roh místnosti. Vytvořit tak můžeme v ložnici jednoduchou malou šatnu, ve velké koupelně nebo v dětském pokoji zákoutí k uschování drobností. Paraván dokáže vytvořit soukromí kolem křesla, kde si čteme a také u počítače. Může fungovat i jako zastínění proti nízkému slunci. Dá se říci, že ve velkých propojeným obytných prostorech moderních dřevostaveb  vždycky paraván najde své místo a funkci. A pokud jde o ceny, ty se mohou pohybovat od pár stovek až k několika tisícům eur za paraván od světových designérů.

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop