Tisk
Dřevostavba snese klasiku i extravaganci…

Dřevostavba snese klasiku i extravaganci…

Čtvrtek, 22. září 2011 |

Přidat na Seznam.cz Ať už je interiér nové dřevostavby pojat moderně nebo trochu tradicionalisticky, následující dřevěné solitéry v ní určitě vyniknou. Alespoň některé z nich. Jsou namíchané z léty prověřené klasiky, , trochy nostalgie i nápadité moderny. Ohýbané dřevo a jméno Thonet – to jsou více než 100 let už přímo synonyma. Elegantní nadčasové křivky bukového sedacího nábytku vnesou do interiéru ducha nadčasovosti a solidnosti, ale také tak trochu hravosti. Ať už zvolíte slavnou thonetku číslo 14 nebo jinou židli, případně polokřesílka anebo houpací křesla, nemůžete se splést. Potřebují kolem sebe jen dostatek místa, aby vynikly. Dobře se musí vybrat jen barevný odstín a případně barva výpletu.

Nostalgická toaletka se zrcadlem

72pinchStaré toaletky jsou pro svůj nepomíjející půvab pořád v kurzu a dokonce jsme svědky, že se dočkaly modernizace, tvarového zjednodušení a výrazového omlazení. Příkladem může být velké stojací eliptické zrcadlo nazvané Iona Cheval z dílny britské společnosti Pinch Design. Zrcadlo v dubovém masivním rámu je součástí toaletního stolku s matně bílou odkládací plochou. Celek zdobí přiznané mosazné nýty.

Světlo vonící dřevem

72lamp_by_pavel_eekraOdlehčené interiéry moderních dřevostaveb příliš nefandí těžkému masivnímu dřevěnému nábytku, ale o to více v místnostech vynikne důmyslný menší dřevěný solitér, ať zrcadlo v krásném dřevěném rámu anebo třeba lustr. A i ten může být doslova dřevěný. Vybírat můžeme mezi lustry a lampami z proplétaných pruhů dýhy a za pozornost stojí také lustr umně sestavený z jemných plátků dřeva. Tenoučké plochy dřeva propouštějí světlo v jemných odstíněných vrstvách a celek vypadá velmi příjemně a přirozeně. Lampu na obrázku tvoří 56 destiček důmyslně a organicky pospojovaných do tvaru jakési šišky. Designérem je Pavel Eekra.

Vaše komentáře (1)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop