Tisk
Nápaditý dřevěný nábytek může být inspirací do nonkonformní dřevostavby

Nápaditý dřevěný nábytek může být inspirací do nonkonformní dřevostavby

Redakce | Čtvrtek, 01. prosinec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Historický kabinet ateliéru Studiomama tvarově kopíruje tenhle prastarý kus nábytku, přičemž jej obohacuje o zážitek z nahého dřeva.

Materiál a linie je trochu jiná, například místo vyřezávaných baňatých nožek jsou tu nohy tenké laťkové. Celek pak připomíná tvarem typický sekretář z 50-60 let 20. století, jinak ale vychází spíše funkce z rokokového kabinetu nebo šperkovnice.

Domy, nábytek i šatní ramínka ze dřeva

waste1Studiomama vlastní londýnská designérka Nina Tolstrup, která vyučuje v prestižní Škole průmyslového designu v Paříži (Les Ateliers). Nina Tolstrup se zabývá designem nábytku, architekturou (hlavně drobných staveb) a vymýšlí také pozoruhodné a vtipné věci běžného užití. Lampy, ramínka na šaty nebo koupelnové doplňky; to všechno převážně ze dřeva. Kdo vyrábí dřevěný nábytek, spíše nachází zdroje v rustikálním prostředí minulých století. Objevují se repliky i lidového nábytku i novodobé variace na toto téma. Inspirativní zdroje jsou tam zřejmé. Že by ale někdo kreativně přetvářel zámecký nábytek? Studiomama to zkouší. Jde to a ještě ke všemu to může dopadnout dobře. Vysoká hranatá křesla s nádechem gotiky mají společný materiál – dřevo – ale dokonale se od historických předloh odlišují v jeho zpracování.

Mohutný lustr není z křišťálu

lustrDřevěný lustr ale svou členitostí tvarů na staré křišťálové ověskové lustry upomíná. Zajímavá je kombinace materiálů, kde samozřejmě opět dominuje dřevo. Holé přiznané žárovky plus kovové prvky nebo dráty – to už tady bylo, s takovou kombinací designéři pracují dosti často. Ale mléčné žárovky na dřevě? Vidíme tady ale, že i to je možné a výsledkem je v tomto případě pozoruhodný lustr.

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop