Tisk
Co všechno stojí na dřevěných nohách

Co všechno stojí na dřevěných nohách

Úterý, 17. leden 2012 |

Přidat na Seznam.cz Dřevěné prvky autorského nábytku – ponejvíce nohy od stolů a lamp, překonávají všechny módní vlivy a vlny. Pořád jsou tady a pořád překvapují. Dřevěné nohy dřevěného stolu – to není nic divného a neobvyklého. V záplavě plastů, různě upravovaných kovů, skla, keramiky a mixování toho všeho dohromady právě s přírodním dřevem přicházejí ale neočekávané kombinace. Tehdy právě přírodní a zhusta vůbec neopracované dřevo přitáhne k sobě pozornost v úplně nečekaných souvislostech.

Dřevěné nohy moderních stolků i lamp

77_daphna-laurens-collection-cirkel-coffeetablewhite2saintluc1-664x442Roztodivné solitéry, zvláštní stojací lampy, kreativní stolky a stolečky udiví svými precizně soustruhovanými, lakovanými a jemně vykrouženými nohami, které jakoby se tady vylouply z období tzv. bruselu. Opravdu by je člověk očekával u způsobného lehkého stolku z konce 50. let 20. století. Kónické, tenké a dlouhé kulaté nohy konferenčních stolků ale z tohoto období opravdu pocházejí. Designéři si je odsud nyní jenom vypůjčili a nápaditě je přidali k různým soudobým kouskům, často diametrálně odlišným. Teď často kontrastují s hrubou dřevěnou anebo zase s plastovou deskou stolu.

Lampa nelampa

79_daphna-laurens-collection-cirkel-leaninglamp-279_daphna-laurens-collection-cirkel-leaninglamp-369_basis-table-detail1-bsV některých případech ale nohám ponechali původně subtilní stolní desku a jenom ji třeba jinak vytvarovali, takže dřevo se prezentuje zase úplně jiným vzhledem. Vtipná stojací lampa vlastně vůbec není stojací, protože je napůl zapuštěná do stěny; jakoby z ní vystupovala právě dvěmi dlouhými dřevěnými nohami. A jiný skleněný stolek podpírají zase docela jiné nohy – hrubě tesané, nehlazené. Více než slova ale napoví v tomto případě naše fotogalerie.

64_vaultback64_vaultfront0180_daphna-laurens-collection-cirkel-mirror-elephant-04

Vaše komentáře (7)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Nábytek a doplňky”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop