Tisk
RAXI: <small>Vinný sklep na dosah ruky</small>

RAXI: Vinný sklep na dosah ruky

Dagmar Šimonová | Pondělí, 02. červen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Po domácích vinotékách, které nejsou fakticky ničím jiným, než obyčejnými chladničkami na víno, si tuzemští milovníci vína začínají zřizovat skutečné domácí sklepy. Jejich výhodou je nejen mnohem větší kapacita umožňující uchovávat až tisíce lahví, ale také specifické prostředí ideálně vytvořené pro degustaci nebo pro posezení s přáteli. Ti, kterým v domě chybí vhodný sklepní prostor, který by bylo možné pro podobný účel upravit, se teď nabízí možnost nechat si takový sklep vybudovat na klíč. Řeč je o domácích vinných sklepech značky RAXI.

RAXI vinne sklepy (5)Pod touto značkou se skrývá patentovaná technologie stavby vinného sklepa zaručující vhodnou teplotu, stabilní větrání a vlhkost, což jsou nejdůležitější požadavky pro skladování a dozrávání kvalitních vín. Přitom vybudování takového sklepa s kapacitou pohybující se od 900 do 3000 lahví trvá přibližně jeden až dva týdny. Sklepy se instalují v halách, obývacích pokojích, kuchyních i v garážích. Technologie výstavby je jedinečná v tom, že po celou její dobu mohou obyvatelé bezproblémově využívat zbytek domu, navíc při stavebních pracích dochází k minimálnímu znečištění.

Maxi ronde kruh sklo 7


RAXI vinne sklepy (1)V první fázi se v podlaze vyhloubí otvor hluboký necelé tři metry, do nějž je vložena butylová kapsa. Pak následuje stavba sklepa, elektroinstalace a montáž poklopu. Ve finální fázi pak instalace světel, doplňků, výmalba a závěrečná kontrola. Výhodou je, že budování vinného sklepa není závislé na ročním období a firma jej realizuje podle přání klienta, včetně vnitřního vybavení.

RAXI vinne sklepy (3)Domácí sklípky se dodávají ve dvou dispozicích – kruhové a elipsové, a ve třech velikostech, podle nichž také mají jednotlivá provedení svá označení - Opal, Amethyst a Saphire. Zákazník si může vybrat z mnoha typů poklopů a prosklených stropů. V katalogu RAXI je rovněž množství vnitřních obkladů, ať už dřevěných nebo kamenných. Pro dosažení maximálního estetického efektu jsou na míru dodávány sestavy světel. Náročný zákazník si pak může zvolit z nabídky multimediálních ovládacích prvků.

RAXI vinne sklepy (2)V České republice je v současné době instalováno už několik desítek sklepů RAXI a zájem o ně neustále roste. Mezi stávajícími i potenciálními zákazníky převažují především opravdoví milovníci a sběratelé vína. O sklepy mají ale také zájem lidé, kteří si potrpí na interiérový design svého příbytku a rádi si pořizují věci, které nemá jen tak každý. Přibývají také zákazníci z korporátní sféry – vinný sklep vybudovaný v reprezentačním sídle jejich firmy zamýšlejí jako netradiční místo pro obchodní jednání s partnery. Řešení RAXI je výhodné rovněž v prostorově omezených hotelích a restauracích, kde budování přístavby nepřichází do úvahy. V každém případě je pořízení vlastního vinného sklepa výhodnou investicí, která znatelně zvyšuje hodnotu všech nemovitostí.

Maxi Ronde kruh sklo 8Obchodní ředitel společnosti Vojtěch Pištěcký k tomu říká: „Konzumace vína má v Čechách dlouhou tradici a v poslední době sledujeme její růst. Víno se stává trendem a inspirujícím životním stylem. Věřím, že naše vinné sklepy vášeň pro víno povznesou na novou úroveň.

Fakta o sklepech RAXI

Dvě možnosti stavby:

Do stávající nemovitosti:

 • Sklep je dokončen za 10 dní (hrubá stavba za 6 dní)
 • Garance ochrany majetku klienta
 • Nevadí spodní voda, podlahové topení
 • Možnost alternativního projektu (venkovní sklep)

Do nově budované nemovitosti:

 • Spolupráce RAXI ve fázi projektové přípravy s architektem/projektantem/designerém
 • Výstavba sklepa ve třech stavebních fázích – 1)před hrubou stavbou, 2) po hrubé stavbě, těsně před dokončením interiérů (položení podlah, etc.) – každá po 2-3 dnech

Doplňky:

 • Obložení dřevem, kamenem, nerezové prvky
 • Světelné pakety
 • Ovládací prvky – moderní IQ Systém, ovládání přes displej/tablet/smartphone
 • Interiér je možné doplnit individuálně na přání zákazníka (intarzie kámen x dřevo, portrét manželky nebo logo firmy ve skle, ve schodech nebo podlaze, atd.)
 • Záruka: 15 let

Další servis:

 • Na přání roční servisní prohlídka sklepa, kontrola všech prvků, nová výmalba, servis dodávky vín...
 • Vinné poradenství

O značce RAXI

RAXI vinne sklepy (6)Značka RAXI je součástí portfolia značek společnosti Belmanet sídlící v moravských Lošticích. Kromě stavby vinných sklepů na klíč se zabývá výrobou modulových stojanů na víno a rovněž dováží na zakázku dozrávací chladící vinotéky. Stojany značky RAXI jsou nabízeny prostřednictvím vlastního e-shopu a v široké síti prodejců vín. Zájemci o vinné sklepy mohou navštívit reprezentační prodejnu Exclusive Parket Atelier v Jesenici u Prahy.

Vaše komentáře (2)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop