Tisk
J.A.P.: <small>Kalené sklo vydrží opravdu všechno...Nevěříte?</small>

J.A.P.: Kalené sklo vydrží opravdu všechno...Nevěříte?

Dagmar Šimonová | Pátek, 06. červen 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Přinášíme reportáž z boxerského ringu, ve kterém se vyzyvatel sklo J.A.P. při zcela běžných životních situacích utkává s hokejovými puky, vysavačem, těžkou vázou ze skla nebo jehlovými podpatky... Sklo J.A.P. se dostavuje v podobě celoskleněných dveří, stěny, obkladu za linkou v kuchyni a desky konferenčního stolku... A jak vše dopadá?


1. VYSAVAČ V ROLI NEŘÍZENÉ STŘELY

Divoke vysavani proverilo celosklenene dvere JAP foto zdroj J.A.P (2)Bojíte se, že jsou celoskleněné dveře choulostivé, a po každém neopatrném úderu hrozí rozbití? Divoká jízda vysavače, který v rukou nevrlé uklízečky zběsile naráží do dveří z Grafoskla, jejich pevnost dostatečně prověřuje.

„Pro všechny naše skleněné výrobky, a to včetně Grafoskla, používáme kalené sklo. Jeho výhodou je značná pevnost. Nárazy sklo rozhodně nemohou ohrozit – ať už je to vysavačem, nebo po nájezdu tříkolky vašich dětí," vysvětluje pan Petr Paksi, výkonný ředitel J.A.P., českého výrobce skleněných exteriérových i interiérových prvků.

 

2. RAZ, DVA, TŘI ... CHA-CHA-CHA

Tanec v jehlovych podpatcich neohrozil konferencni stolek se sklem JAP foto zdroj J.A.P (2)Když vás popadne chuť na vášnivý... tanec, klidně ho realizujte na celoskleněné desce vašeho konferenčního stolku v obývacím pokoji!

Kromě toho, že se opravdu pobavíte a v případě velké oslavy se stanete královnou večírku, tak všechny kolem sebe přesvědčíte o tom, že kalené sklo na své ploše snese jakkoli vysoké váhové zatížení. A samozřejmě – ani jehlové podpatky a důrazné přidupnutí do rytmu hudby nepředstavují žádnou potíž. „Laminovaná kalená skla se totiž běžně používají v určité tloušťce (dle situace o síle 10, 12 nebo 16 mm) jako pochozí desky v interiéru patrových domů. Na podobnou zátěž jsou jako dělané," vysvětluje dále pan Petr Paksi.

3. OBKLAD NA BOLAVOU HLAVU? S GRAFOSKLEM NENÍ POTŘEBA!

Celoskleneny obklad z Grafoskla je snadny na udrzbu foto zdroj J.A.P (2)Znáte tuto situaci?: Zaschlé skvrny zapité do spár, úklid tradiční, náročný, únavný, bez energie, zdlouhavý se spoustou úklidových prostředků...

A znáte TUTO SITUACI?: Výměna keramických obladů za celoskleněné z Grafoskla umožní kulinářské umění i těm, kteří na pořádek a čistotu při vaření zrovna nehledí...A NIKOMU TO NEVADÍ!

„Celoskleněný obklad nemá – na rozdíl od toho keramického, žádné spáry. Úklid jednolité hladké plochy je tak daleko snadnější. I po řádění vašich dětí v kuchyni, stačí vzít do ruky jen hadřík, houbičku, běžný saponát...a bez větší námahy vše setřít," radí všem pan Petr Paksi.

4. JEDINÁ BRANKA, KTEROU NEDÁ ŽÁDNÝ HOKEJISTA SVĚTA

Hokejove puky neohrozily celosklenenou stenu JAP foto zdroj J.A.P (1)Velkoformátová celoskleněná stěna s dveřmi snese hodně. Její nedobytnost by neprolomil ani ten nejzdatnější hokejový útočník se svými rychlými a ostře mířenými puky. Grafosklo navíc díky vnitřnímu dekoru umožní jakoukoli hru v rámci interiéru.

„Grafosklo je poskládaný sendvič ze dvou desek kaleného skla a vnitřní folie. Sklo po procesu kalení není ohroženo žádnou ranou, která míří do jeho plochy. Ani, když jde o hokejový puk vyslaný prudkou ránou z hokejky zdatného hráče," říká dále pan Paksi.

5. JEDNOU V JEDNÉ RODINĚ... ANEB NENÍ SKLO JAKO SKLO!

Ani tezka celosklenena vaza nedokazala  rozbit sklenenou desku konferencniho stoku JAP foto zdroj J.A.P (5)Celoskleněných interiérových prvků najdeme velké množství a stejné je to i s dekoračními předměty ze skla. Taková celoskleněná váza vykouzlí s kyticí květů úsměv na tváři každé ženě... ale co se stane, když se lekne?

Přímý střet pádu vázy na plochu stolku s celoskleněnou deskou vydržel ten silnější z dvojice skla – KONFERENČNÍ STOLEK. Celoskleněná deska stolku vydrží na své ploše jakýkoli náraz a nedá šanci pro své rozbití „Sklo, které si projde kalením – neboli tvrzením, neohrozíte pádem ani těžkého předmětu s ostrými hranami. Úder do plochy desky nepředstavuje problém ani riziko nebezpečí poranění. Správně vykalené sklo prostě vydrží," dodává pan Petr Paksi.

6. HRÁČEM AMERICKÉHO FOTBALU...SKLO NEPRORAZÍŠ!

Americkym fotbalistou celosklenenou stenu JAP neprorazis foto zdroj J.A.P (4)Jako něžná dáma bez špetky síly a svalů se musel cítit hráč amerického fotbalu, který se pokoušel prorazit skrz naši celoskleněnou zeď. A jeho pokusy pečlivě sledoval odborník z Vědeckého ústavu technických a experimentálních pokusů pro záležitosti odolnosti celoskleněných interiérových skel v Praze, prof. Doc. Jan Hlídač, CSc., MBA.

„I zde je alfou a omegou odolnosti skla proces kalení, který vytvrdí sklo na nerozbitný stav. U velkých celoskleněných stěn, na rozdíl od malých prvků v interiéru, hraje roli velikost jedné skleněné tabule. Je jasné, že velké tabule skla lehce pruží, ale nestane se, aby při průhybu praskly. Navíc v případě celoskleněné stěny jsou důležité i kvalitní spojovací nerezové komponenty, které drží tabule skla při sobě. Otevřeně je třeba na tomto místě přiznat, že toto jsou body, kde je sklo náchylnější na rozbití, protože je zde větší vnitřní pnutí, ale proto je třeba tyto celoskleněné prvky řešit u skutečných odborníků, kteří mají se sklem zkušenosti a krizová místa spojů dokáží při montáži správně ochránit," informuje pan Petr Paksi.

A CO ŘÍCT ZÁVĚREM?

Skleněných prvků v interiéru se nemusíte vůbec bát. Odborní výrobci jej dodávají z kaleného skla, jehož kvalitu si sami průběžně ověřují, aby mohli směle svým zákazníkům ukázat, že situace nejtěžšího kalibru, které nám běžný rodinný život připravuje, jejich celoskleněné produkty snadno vydrží, a údery boxerských rukavic nebo hokejových puků lehce odrazí.

Vaše komentáře (3)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop