Tisk
Raw kuchyně není nudná! S Thermomixem připravíte zdravé pokrmy jedna dvě

Raw kuchyně není nudná! S Thermomixem připravíte zdravé pokrmy jedna dvě

Administrator | Čtvrtek, 06. srpen 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Záleží-li vám na vašem zdraví, upřete svou pozornost na to, co jíte. Již Hippokrates, nejslavnější lékař starověku a „otec medicíny pravil, že potraviny budiž našimi léky. V souvislosti se zdravou stravou pak nelze nezmínit raw neboli living food – jídlo, které neprošlo žádnou chemickou nebo tepelnou úpravou. Díky tomu si uchovává vitaminy a enzymy, které při vstřebávání a využívání potravin hrají klíčovou roli. Raw kuchyně zažívá obrovský boom v Americe a začíná přitahovat i Čechy. Pohráváte si s myšlenkou, že do svého jídelníčku zařadíte syrové pokrmy i vy?

Hned na úvod podotýkáme, že obavy ze stereotypu, nedostatku chuti a fádnosti nejsou na místě. Ba naopak, raw kuchyně je neuvěřitelně pestrá. Její základ tvoří čerstvé a sušené ovoce, zelenina, ořechy a semena všeho druhu. Jídelníček tak může zahrnovat plněné tortily, špagety s pestem, všelijaké dezerty a dortíky.

Na druhou stranu vás možná napadá, že příprava zdravých pokrmů není zrovna jednoduchá. Problém může být jen udržení maximální teploty úpravy, která nesmí překročit 42°C (vyšší teploty ničí vitaminy a enzymy). A neobejdete se bez některých spotřebičů – například výkonného mixeru, mlýnku či drtiče na semena a podobně. Ale netřeba zoufat, na trhu jsou univerzální pomocníci, kteří jsou pro tyto účely jako stvoření.

K těm nejlepším patří kuchyňský robot Thermomix® TM5, který hravě zastane funkci dvanácti samostatných spotřebičů. Využijete ho při míchání, mixování, vážení, šlehání, promíchávání, emulgaci, drcení, sekáním hnětení, ale také při vaření v páře. Díky regulovanému ohřevu umožňuje přípravu pokrmu tak, aby v něm zůstaly všechny potřebné látky.

Thermomix® TM5 samozřejmě využijete i při přípravě jakýchkoliv jiných pokrmů, tedy nejen v oblasti raw kuchyně. Chcete-li se o unikátním kuchyňském robotu dozvědět další informace, případně si objednat nezávaznou prezentaci přímo u vás doma, pokračujte na thermomix.vorwerk.cz.

 

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop