Tisk
KVS představuje: <small>Sporák na dřevo KLAUDIE VSP-9112</small>

KVS představuje: Sporák na dřevo KLAUDIE VSP-9112

Administrator | Úterý, 22. září 2015 |

Přidat na Seznam.cz

Výrobky značky KVS Moravia jsou známé svým prvotřídním dílenským zpracováním a kvalitou. Splňují veškeré technické parametry odpovídající přísným požadavkům českých i evropských norem.

 

Sporák na dřevo a dřevěné brikety Klaudie VSP-9112 se stane ozdobou vaší kuchyně a navodí vám příjemnou atmosféru pohledem do proskleného topeniště. S výkonem 7,5 –10 kW a výhřevností 150 m3 je vhodný k vytápění bytových jednotek, rodinných domků, chat i chalup.

Topení poleny i briketami

Tento typ sporáku je dobře využitelný k vaření, pečení a vytápění místnosti, ve které je umístěn. Je natolik výkonný, že může vyhřát i další přilehlé prostory. Toto je dáno vlastnostmi použitých materiálů a robustní konstrukcí, o čemž svědčí i celková váha 175 kg. Je určen k topení dřevem nebo dřevěnými briketami.

výměníkTopeniště je tvořeno tradičně šamotovými cihlami a litinovým otočným roštem. Tyto materiály se používají do všech našich výrobků, protože mají skvělé akumulační schopnosti, díky kterým dokážou dlouho udržet teplo. Vstupní dvířka do topeniště jsou dostatečně velká, aby se mohla pohodlně vkládat polena o průměru až 190 mm a délce 450 mm. Intenzita hoření se reguluje pomocí vzduchové růžice na dvířkách popelníku, kterou se přivádí primární vzduch pod topeniště. Sporák Klaudie má zajištěn také přívod sekundárního vzduchu, kterým předehřátý proudí do spalovacího prostoru a přispívá k lepšímu spalování.

Trouba sporáku je menších rozměrů, přesto dobře funkční a v její výbavě nechybí mřížka a hluboký pečicí plech. Sklo trouby je opatřeno teploměrem, který ukazuje orientační teplotu v troubě. Teplota v troubě se reguluje přikládáním paliva. Sporák funguje na dva režimy – vaření a pečení. Tyto funkce se nastavují pomocí páky klapky na rámu plotny.

Sporák na dřevo s výměníkem

Sporák Klaudie VSP-9112 má ještě jednu přednost, existuje totiž varianta s výměníkem. Sporák je konstruován tak, že při zachování funkcí vaření a pečení poslouží i k vytápění dalších místností pomocí radiátorů, které jsou na něj napojeny. Výkon výměníku se pohybuje v rozmezí 3,5 až 8 kW a je regulovatelný množstvím přikládaného paliva a přívodem primárního a sekundárního vzduchu.

Sporák s výměníkem sestava v barákuAby výměník plnil svou funkci a dobře fungoval, je zabudován přímo v topeništi na místo šamotových cihel. Nevýhodou této varianty je, že výměník nelze v letních měsících odstavit a topí stále. Přesto existuje snadné řešení – do systému k radiátorům zapojit bojler. Někteří naši zákazníci využívají teplo z výměníku také například k vytápění skleníků nebo k ohřívání vody v bazénu. Tato varianta sporáku má vyšší obslužnost než spotřebiče bez výměníku a proto při provozu vyžaduje větší frekvenci přikládání paliva a roštování. Rozměry sporáku s výměníkem jsou naprosto shodné s variantou bez výměníku.

Vaše komentáře (1)

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop