Tisk
Quick Step: <small>Podlahy nové věkem, staré vzhledem  </small>

Quick Step: Podlahy nové věkem, staré vzhledem

Dagmar Šimonová | Pátek, 09. prosinec 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Zřizujete rustikální nebo vintage interiér a nevíte, kde sehnat vhodnou dřevěnou podlahu? Jen těžko můžete použít nová, dokonale přesná a nepoškozená prkna. Vícevrstvé parkety Quick Step si své pevné místo na tuzemském trhu našly velmi rychle. Kromě své snadné instalace, pozoruhodné kvality a stability vynikají atraktivními designy, kterých každým rokem přibývá. Tentokrát se seznamte s kolekcí Palazzo, konkrétně řemeslně opracovanými parketami s efektem sešlosti stářím.

Podlaha Quick Step řady PalazzoU této kolekce podlah se společnost Quick Step nechala inspirovat dubovými prkny s velkými suky na maximálně polovině povrchu. Aby tato prkna získala letitý efekt vysokých podpatků či upuštěného svazku klíčů, byla vystavena palbě malých kamínků, čímž vznikl tradiční letitý vzhled, o kterém hovoříme také jako o řemeslném opracování. Prohlubně a rýhy se neopakují, což znamená, že každé prkno je jedinečné. Spoje na dlouhé straně prken jsou sešlé věkem nepravidelně, což každému prknu dává speciální charakter a hloubku.

Odstín: Dub bílý pepř olejovaný

Dub bílý pepř olejovanýPodlaha pak byla ošetřena mořidlem, pronikajícím hluboko do buněk dubového dřeva, bohatých na tanin. To způsobuje, že některé části podlahy jsou tmavší – opět maličkost, která ale podstatně vylepšuje její letitý charakter. K dokončení úpravy je pak aplikován olej.

Odstín: Dub Champagne olejovaný

Dub Champagne olejovanýTato podlaha byla vytvořena stejným způsobem jako předchozí a patří tak také do kolekce, které byl v několika krocích dodán efekt sešlosti stářím. Povrchová úprava je však provedena mořidlem jiné barvy a jinou barvou oleje. Barva champagne se dobře hodí k barvě ječmene.

Odstín: Dub Terra olejovaný

Dub Terra olejovanýTato podlaha je ukázkovým příkladem letitých podlah. Ošetření tmavým mořidlem a přírodním olejem vytváří hnědou barevnou paletu s odstíny špinavě šedé, zelené a modré, což dodává každému prknu vzrušující vzhled a extra hloubku. V kombinaci s tradičním efektem stárnutí je tato nadčasová podlaha hvězdou v přehlídce rustikálních interiérů stejně jako prostorů s modernějšími prvky.

Odstín: Dub čokoládový olejovaný

Dub čokoládový olejovanýČokoládově hnědá je zcela nová barva, jež se mimořádně dobře hodí do interiérů s tajuplnou, romantickou a teplou atmosférou. Tmavé sametové pohovky a etnické prvky budou na této podlaze vypadat báječně.

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop